Ks. Wachowiak gorzko o wiernych. "Czuję się oszukany"

788

Ksiądz Daniel Wachowiak jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. W ostatnim poście na Twitterze duchowny wyznał, że "czuje się oszukany przez Kościół".

Ks. Wachowiak gorzko o wiernych. "Czuję się oszukany"
Ksiądz Daniel Wachowiak (YouTube)

Ks. Daniel Wachowiak zasłynął z wygłaszania odważnych wypowiedzi na różne tematy w sieci. O proboszczu kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie) głośno zrobiło się szczególnie podczas pandemii.

We wtorek duchowny zmieścił na Twitterze wpis, w którym wyznał, że czuje się oszukany przez wiernych.

Czuję się oszukany przez Kościół. Przez bierzmowanych, których od przyjęcia sakramentu nie ma w kościele. Przez rodziców dzieci I Komunijnych, którzy po jednorazowym przyjęciu Komunii nie wracają po sakramenty. Przez chrzestnych, którzy poprawili swoją duchowość na chwilę... - wyznał ksiądz.

Na słowa ks. Wachowiaka zareagował inny duchowny, ks. Grzegorz Kramer. Jezuita odpowiedział krótko: "I ani słowa o tym, dlaczego tak się dzieje".

Pod postem duchownego zaledwie w ciągu dwóch godzin pojawiło się setki komentarzy. Oto kilka z nich:

Byłem ministrantem przez ponad 10 lat, lektorem, służyłem do mszy św., jeździłem na wakacje do seminarium, odwiedzaliśmy chorych z księdzem, śpiewałem w chórze kościelnym przez 20 lat, dlaczego odszedłem od kościoła? Bo poczułem się oszukany właśnie! Kościół stał się dla mnie zbędny - napisał jeden z internautów.
Ja czuję się oszukany przez hierarchów KK, którzy mówią o życiu w ubóstwie, a mieszkają w ogrodzonych odizolowanych od wiernych, strzeżonych pałacach, w luksusach - czytamy w komentarzach.
Księże Danielu, niestety wina leży po obu stronach... Znam przypadki, gdzie ludzie odwrócili się od KK przez zachowanie lokalnych księży proboszczów, którzy nie do końca rozumieją powołanie... Nie mówię tu o tych "medialnych aferach", ale o zwykłym ludzkim podejściu do wiernych - napisał jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić