Aldona Brauła,Sonia Stępień| 
aktualizacja 

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Słowa Justyny do męża wywołują łzy

451

17 maja w szwajcarskich Alpach zginął Kacper Tekieli — polski alpinista i mąż Justyny Kowalczyk. 30 maja w Gdańsku, ukochanym mieście wspinacza, odbył się jego pogrzeb. W uroczystości wzięły udział setki żałobników.

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Słowa Justyny do męża wywołują łzy
Pogrzeb Kacpra Tekielego. (o2, Sonia Stępień)

Pogrzeb Kacpra Tekieliego miał charakter świecki. Odbył się 30 maja na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Mąż Justyny Kowalczyk został pochowany w Gdańsku

Na pogrzebie pojawiły się tłumy żałobników, chcących pożegnać alpinistę. Wśród nich znaleźli się członkowie rodziny, przyjaciele i koledzy po fachu.

Wierzę, że to słyszysz i jesteś z nami. Dziękuję ci za wiele lat przyjaźni i wsparcia w najważniejszych i trudnych życiowych wyborach. To, co stworzyliśmy, było rodziną, którą się wybiera - zacytowano przyjaciół alpinisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: skandynawska wyprawa Kowalczyk

Justyna Kowalczyk także zabrała głos. Ze łzami w oczach wspominała swojego męża.

Jestem szczęściarą, bo mogłam pożegnać się z moim wspaniałym mężem, tak cudownym, jak jego przyjaciele - powiedziała.

Żona Kacpra Tekieli powiedziała, że była świadoma zagrożenia. Para wielokrotnie rozmawiała o śmierci i ryzyku, jakie podejmuje alpinista.

Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry - powiedziała.

Justyna Kowalczyk dodała, że życie z alpinistą nie było łatwe. Para zdecydowała się na synka, ponieważ Kacper Tekieli wiedział, że gdyby coś się stało, to jego żona da z siebie wszystko i zapewni Hugo wspaniałe dzieciństwo.

W trakcie przeprowadzania urny puszczono piosenkę "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko. Później głos zabrali koledzy Kacpra Tekielego. Wspominali jego dobroć, życzliwość i chęć do pomocy w każdej sytuacji.

Kacper był dla nas osobą dobrą. Osobą, która nawet jak była poza zasięgiem sieci, to zgłaszała się i pomagała. Był skromny, miał piękną życzliwość, piękny sposób zachowania się - wspomina jeden z kolegów Kacpra Tekieli

W trakcie składania urny do grobu rozbrzmiała piosenka "Dziub Dziub", dziecięcego zespołu Fasolki. Na grobie położono kwiaty, a żałobnicy zaczęli składać rodzinie kondolencje.

Tragiczna śmierć Kacpra Tekielego w Alpach

Kacper Tekieli, polski alpinista i mąż biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk, zginął tragicznie w szwajcarskich Alpach. 18 maja w czwartek, polskie media obiegła smutna wiadomość o śmierci 38-latka.

We wtorek, 16 maja Kacper Tekieli opublikował swój ostatni wpis w mediach społecznościowych. Udostępnił również zdjęcie wykonane w górskim schronisku. Tego samego dnia policja otrzymała zgłoszenie o jego zaginięciu.

17 maja znaleziono ciało alpinisty. Policja kantonu Berno poinformowała, że Polak miał wypadek w okolicach szczytu Jungfrau.

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk byli małżeństwem od prawie trzech lat. Para pobrała się 24 września 2020 roku w Gdańsku. Rok później, 2 września 2021 roku na świat przyszedł ich syn Hugo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić