Pogrzeb księcia Filipa. Tajemniczy przedmiot przykuł uwagę widzów

217

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej oraz poddani pożegnali w sobotę księcia Filipa. Małżonek królowej Elżbiety został pochowany w Kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. W ostatniej drodze towarzyszył mu m.in. ulubiony powóz, na którym znajdowało się tajemnicze pudełko.

Pogrzeb księcia Filipa. Tajemniczy przedmiot przykuł uwagę widzów
Na siedzeniu ulubionego powozu księcia Filipa znajdowały się jego rzeczy osobiste oraz plastikowe pudełeczko. Do czego służyło właścicielowi? (kadr z relacji pogrzebu)

Pogrzeb księcia Filipa odbył się w sobotę 17 kwietnia. Zgodnie z ostatnim życzeniem męża królowej Elżbiety jego ciało zostało przetransportowane specjalnie zaprojektowanym przez zmarłego land roverem. Ze względu na pandemię COVID-19 liczba uczestników uroczystości była ograniczona do zaledwie 30 osób.

Książę Filip i pudełko z czerwoną pokrywą

Księcia Filipa żegnali nie tylko jego najbliżsi, lecz także ukochane zwierzęta. W skład konduktu pogrzebowego wchodził powóz Filipa, zaprzężony w cztery kuce Fell.

Na siedzeniu obok woźnicy umieszczono prywatne rzeczy księcia Filipa. Były to szal, kapelusz, rękawiczki oraz przezroczyste pudełko z czerwoną pokrywką. Właśni ten ostatni przedmiot przykuł szczególną uwagę wielu widzów oglądających relację z pogrzebu męża królowej Elżbiety.

Jak podaje BBC, pudełko służyło księciu Filipowi do przechowywania kostek cukru. Mąż królowej Elżbiety częstował nim kucyki po udanej przejażdżce. Z powozu zaczął korzystać po tym, gdy zapalenie stawów nie pozwoliło mu na kontynuowanie gry w polo.

Zobacz także: Zobacz też: Książę Filip nie żyje. "To osobisty dramat królowej Elżbiety"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić