Polacy nie mają pojęcia. Wcale nie nazywa się Majka Jeżowska

12

Majka Jeżowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, znana głównie z piosenek dla dzieci. Jej utwory z pewnością słyszał każdy z nas. Co ciekawe, gwiazda muzyki dziecięcej tak naprawdę nie ma na imię Majka. W jej dokumentach widnieje zupełnie inne imię.

Polacy nie mają pojęcia. Wcale nie nazywa się Majka Jeżowska
Majka Jeżowska (AKPA)

Piosenki Majki Jeżowskiej to klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Od 1999 roku w Radomiu organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej, który każdego roku zrzesza wielu fanów wokalistki w niemal każdym wieku. Majka Jeżowska ma również na swoim koncie sporą liczbę sukcesów. Jednym z nich była m.in. nominacja do nagrody Fryderyk w 2021 roku w kategorii Rock za album Live Pol’and’Rock 2019. 

Majka Jeżowska aktywnie bierze również udział w społecznych inicjatywach. Od 2003 roku jest ambasadorką dobrej woli UNICEF, zaś w 2007 roku została ambasadorką organizacji Polish American Youth w Chicago. 

Majka Jeżowska - rodzina i życie prywatne

Majka Jeżowska urodziła się 25 maja 1960 roku w Nowym Sączu. Studia ukończyła na Wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej pierwszym mężem był muzyk Janusz Koman, z którym ma syna, Wojciecha urodzonego w 1981 roku. W 1982 roku zaś Majka Jeżowska poślubiła gitarzystę Toma Logana. Para dwa lata później wzięła ślub. Po 12 latach jednak Majka Jeżowska i Tom Logan rozstali się. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cezary Pazura o Januszu Rewińskim. Co się dzieje z Siarą?

Jak naprawdę ma na imię Majka Jeżowska?

Majka Jeżowska raczej stroni od dzielenia się swoim życiem prywatnym podczas publicznych wystąpień. Jakiś czas temu jednak wokalistka zdecydowała się opowiedzieć o swojej babci, po której odziedziczyła imię. Okazuje się, że tym imieniem wcale nie było imię "Majka". 

Ja jestem Maria po babci - wyznała polska wokalistka. - Jestem Maria Marysia, ale nie czuje się Marysią. (...) Jestem i czuję się Majką - dodała podczas rozmowy z "Jastrząb Post".

Na drugie imię wokalistka ma Zofia - a zatem jej pełne imię i nazwisko to Maria Zofia Jeżowska.

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić