Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Głośno o Dodzie na świecie. Pisze o niej BBC

238
Podziel się:

Dorota Rabczewska poruszyła zagraniczne media. O jej wygranej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie słów o Biblii rozpisują się BBC, "The Times" czy "Euronews".

Głośno o Dodzie na świecie. Pisze o niej BBC
BBC i inne zagraniczne media piszą o Dodzie (AKPA)

Doda w 2012 roku została skazana na karę grzywny za słowa o Biblii. Piosenkarka kilka lat wcześniej powiedziała w wywiadzie z "Dziennikiem", że "bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię". Uargumentowała to tym, że jej zdaniem "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".

Na Rabczewską doniósł wtedy szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak, zawiadomienie złożył też nieżyjący już senator PiS Stanisław Kogut. Gwieździe zarzucono naruszenie art. 196 kodeksu karnego mówiącego o obrazie uczuć religijnych. Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zażądał od Dody w 2012 roku grzywny w wysokości 5 tys. złotych.

Piosenkarka złożyła skargę do Trybunału w Strasburgu, który w sprawie "Rabczewska przeciwko Polsce" uznał, że wyrok polskich sądów narusza art. 10 Konwencji o ochronie praw człowieka. Dokument mówi o wolności słowa. Teraz Polska musi zapłacić Dodzie 10 tys. euro "z tytułu szkody niemajątkowej". Sprawa odbiła się głośnym echem nie tylko w kraju, ale również za granicą.

BBC i inne zagraniczne media piszą o Dodzie

Zagraniczne media rozpisują się o Dodzie. Sprawę wygranej w Strasburgu opisały m.in. czołowe brytyjskie media, takie jak BBC czy "The Times".

Główny publiczny nadawca w Wielkiej Brytanii nazwał Dorotę Rabczewską "jedną z najbardziej utytułowanych polskich piosenkarek pop". Przytoczył również jej dokonania, nazywając gwiazdę autorką tekstów i osobowością telewizyjną. Głos w sprawie zabrał także wielojęzyczny serwis "Euronews".

To nie pierwszy raz, kiedy zagraniczne media rozpisują się o Dodzie. Niespełna rok temu Rabczewska wpadła na pomysł, by zeskanować swoje ciało w 3D i zacząć sprzedawać je w kawałkach. Części było aż 400. Polska gwiazda zrobiła to jako pierwsza na świecie, a sprawę opisał m.in. brytyjski serwis "Daily Mail".

Zobacz także: Doda: "To boli, kiedy robisz coś od serca, a inni zarzucają ci złe rzeczy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(238)
xoxoxo
3 miesiące temu
Pan Bóg podarował nam swoje sługi, które mają służyć wiernym nic w zamian nie żądając... te wypaczyły jego wolę i uczyniły sobie z tego biznes! Panie! Widzisz i nie grzmisz?
dfghj
3 miesiące temu
Kościół to instytucja pełna brudów i występków. Głoszą prawa jakich sami nie przestrzegają oczekując nieuzasadnionego szacunku. Z grupy wyznaniowej przeistoczyli się w pazerną korporacje, której akcje spadają ostro w dół.
Marcin
3 miesiące temu
Niech ta pani to samo powie publicznie o Talmudzie, zobaczycie wtedy tą całą "wolność słowa" ;) Wy, którzy tak atakujecie chrześcijaństwo(nie katolicyzm) też to zróbcie...:)
buhehaha
3 miesiące temu
Ciekawe jak czuje się katolik, gdy czyta Biblię i dociera do niego, że cała jego religia to wymysł zalęknionych starożytnych cwaniaków?
gacek
3 miesiące temu
Mściwość pogrobowców Św. Inkwizycji przeraża. Samo czczenie narzędzia tortur doprowadzającego do śmierci jest podejrzanym aktem sadyzmu i ukrytych żądz do zadawania bólu, nie wspomnę o chciwości tzw. sług bożych i ich miłości do nieletnich.
Binladen
3 miesiące temu
Co oni tak eksponują tą prykawkę, zapewne będzie im gołe pośladki za darmo pokazywała.
buga
3 miesiące temu
stara sprawa, ale ok. :D Sfrustrowana roora, która jest pretensjonalna, i bezkompromisowa wobec tych, którzy działają nie po jej myśli...
Yaru
3 miesiące temu
Brawo ETPCz. Stop fanatyzmowi religijnemu.
Viki
3 miesiące temu
Nie popisała się tym tekstem widać wpływ Darskiego który odpłacił się za jej lojalność i puścił ją kantem,w życiu trzeba mieć swoje zdanie,Doda to człowiek chorągiewka...
buga
3 miesiące temu
Może w sumie to dobrze, że o takich osobach są wpisy, bo przynajmniej wiadomo jakich ludzi omijać. Sfrustrowani nieszczęśnicy. Typiara nie umiała strzelać goli Majdanowi, dla drugiego nie była wystarczającą satanistką, a trzeciemu nie umiała zmontować filmu, dla czwartego nie była ukojeniem, bo alkohol byl najlepszym przyjacielem i elo.
elo
3 miesiące temu
Może w sumie to dobrze, że o takich osobach są wpisy, bo przynajmniej wiadomo jakich ludzi omijać. Sfrustrowani nieszczęśnicy. Typiara nie umiała strzelać goli Majdanowi, dla drugiego nie była wystarczającą satanistką, a trzeciemu nie umiała zmontować filmu, i elo.
hmm
3 miesiące temu
Yyle lat przodkowie walczyli o to by w czasach współczesnych było normalnie ,a przyjdzie ci taka Robaczewska i całą historię Polski szlag trafia. Potrzebna rewolucja, i to już!!!
imho
3 miesiące temu
doda i jej życie jest po to, żeby odstraszyć dobrych ludzi od piekła
007
3 miesiące temu
Kto to wystrugał
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić