Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Tak spoczywa Piotr Machalica. Grób aktorka bardzo się wyróżnia

20
Podziel się:

Od śmierci Piotra Machalicy minął rok. Popularny aktor odszedł 14 grudnia 2020 r. W rocznicę jego śmierci wdowa po artyście zamieściła wzruszający wpis w mediach społecznościowych.

Tak spoczywa Piotr Machalica. Grób aktorka bardzo się wyróżnia
Piotr Machalica zmarł 14 grudnia 2020 r. (AKPA)

Niespodziewana śmierć Piotra Machalicy była ogromnym szokiem nie tylko dla fanów i artystów, którzy go znali, ale także dla jego bliskich. Krystyna Janda dzień przed jego śmiercią poinformowała, że Piotr Machalica jest podłączony do respiratora i walczy o życie w szpitalu.

14 grudnia 2020 r. przekazano smutne wieści o śmierci popularnego aktora. Piotr Machalica odszedł trzy miesiące po ślubie z Aleksandrą Sosnowską. Wdowa po aktorze w rocznicę śmierci ukochanego zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający wpis i fotografię aktora.

14.12.2020…szary rok, rok bez jutra. Spojrzenie dotyka bólu - napisała na Facebooku Aleksandra Sosnowska-Machalica

Tak wygląda grób aktora

Piotr Machalica został pochowany na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie. Jak podaje "Super Express" w rocznicę śmierci aktora na jego grobie było wiele zapalonych zniczy i świeżych kwiatów. Nagrobek aktora jest wykonany z jasnego kamienia. Na tablicy umieszczono dużych rozmiarów czarno-białe zdjęcie artysty.

Na pomniku aktora umieszczono wpis "Ukochany Piotr Machalica", a pod zdjęciem wygrawerowano fragment piosenki, którą niegdyś śpiewał Machalica. "Lecz chociaż chmury płyną nisko, pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było, trafia się miłość".

Piotr Machalica był absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Najpierw występował na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, później związał się z teatrami Krystyny Jandy - Teatrem Polonia i Och Teatrem.

Największą popularność przyniosły mu role w takich produkcjach jak m.in. "1968. Szczęśliwego Nowego Roku", "Zabij mnie glino", "Sztuka kochania", "Szamanka", "Dzień świra" czy też serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy".

O rocznicy śmierci aktora pamiętają jego bliscy i współpracownicy. "Rok temu odszedł Piotr Machalica - dyrektor naszego Teatru (2006 - 2018), wybitny aktor, charyzmatyczny wykonawca piosenki aktorskiej. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. I podobno... to w ogóle nieprawda. Dziękujemy za wspólne kilkanaście lat - za obdarzanie nas swoim talentem, uśmiechem, dobrocią, wrażliwością, poczuciem humoru. Bardzo tęsknimy" - czytamy na facebookowym profilu Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

14 grudnia mija pierwsza rocznica śmierci wspaniałego aktora filmowego i teatralnego, wykonawcy piosenki aktorskiej i kabaretowej oraz przyjaciela naszej Fundacji Piotr Machalica, którego niezmiennie mocno każdego dnia nam brakuje - wspominają pracownicy teatru Och-Teatr.
Zobacz także: Ostatnie role Piotra Machalicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
chrześcijanin
10 miesięcy temu
Czy u Niego ziemia na trumnie jest inna niż u innych ? Wątpię .
wawa
10 miesięcy temu
spotkałem go kiedyś przypadkiem na chałturze, był bardzo wyniosły i niesympatyczny dla wszystkich dookoła. To dla tych którzy piszą oceniając go po rolach lub wyglądzie.
Lux
10 miesięcy temu
Grób jak grób
Gdyby
10 miesięcy temu
wszyscy byli tacy jak On - Świat byłby piękny.
fefe
10 miesięcy temu
Czekamy na zdjęcia po otwarciu trumny po 5, 10, 15 latach. Nie dawajcie mu spokojnie spoczywać. Najważniejsze są newsy
Jacek
10 miesięcy temu
Zmarł w dniu moich urodzin, a spoczywa na cmentarzu z moimi dziadkami
Jest
10 miesięcy temu
Nawet w tytule jest błąd.
Prozatoryk
10 miesięcy temu
Koledzy mówili na niego Lepiszczyc, a sam go widziałem w restauracji i byłem zdumiony że jest tak wielki i barczysty. Jego i Lutkiewicza jakoś najbardziej lubiłem
Zagłoba
10 miesięcy temu
Machalica zdolny wspaniały i utalentowany aktor przez prawie wszystkich lubiany=bardzo nam go brakuje i jego ciepła=Taka to pamiec o tym człowieku=NIECH ODPOCZYWA W SPOKOJU WIECZNYM=?
mwo
10 miesięcy temu
Nie był moim ulubieńcem, ale niech spoczywa w pokoju
Anioł
10 miesięcy temu
Spoczywa jak każdy inny ,metr pod ziemią . To jedyna sprawiedliwość na tym świecie .
gościnnie
10 miesięcy temu
usmieszek to miał niesympatyczny
Bollo
10 miesięcy temu
Wyraźnie się wyróżnia... Czy równie wyraźnie jak warsztat dziennikarski ESO i jego/jej maestria w posługiwaniu się językiem polskim?
K... mać,
10 miesięcy temu
co tam się dzieje?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić