Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Romans mógł zniszczyć jej karierę. Uratował ją aktor

0

Hanna Banaszak uchodziła za jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. W latach 80. była jednak bohaterką ogromnego skandalu polityczno-obyczajowego. Ten mógł zrujnować jej karierę. Na szczęście, w rycerski sposób uratował ją sławny aktor.

Romans mógł zniszczyć jej karierę. Uratował ją aktor
Hanna Banaszak (AKPA)

Hanna Banaszak to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich głosów. Jak jednak wiadomo, 40 lat temu piosenkarka była również bohaterką głośnego skandalu polityczno-obyczajowego, który niemal zrujnował jej karierę.

Chodzi o jej sekretny związek z ówczesnym wicepremierem w rządzie Wojciecha Jaruzelskiego, Mieczysławem Rakowskim. Podstarzały, starszy od niej o 30 lat playboy nie dementował tych pogłosek, a wręcz je podsycał, bo był to dla niego dowód na niesłabnącą męskość.

Piosenkarka nie kryje, że z powodu romansu, którego nigdy nie było, otarła się o artystyczną śmierć. Zdarzało się, że publiczność ją wygwizdywała jako "kochanicę znienawidzonego komunisty".

Nikt nie chciał z nią rozmawiać

Jak się jednak okazało, odwrócili się od niej również znajomi i przyjaciele z branży.

Nie reagowałam na inwektywy i zaczepki, co zresztą powodowało, że byłam jeszcze bardziej nielubiana - opowiadała po latach "Wysokim Obcasom".

Niedawno gwiazda zdecydowała się jednak przyznać, że uratował ją w tej sytuacji słynny aktor. Mowa o Janie Kobuszewskim. Banaszak i Kobuszewski przez kilka lat tworzyli - razem z Janem Kociniakiem, Tadeuszem Suchockim i Włodzimierzem Nowakiem - grupę kabaretową KAWON.

To Kobuszewskiemu zawdzięczam, że plotka ostatecznie została zdementowana. Podczas naszych występów w Monachium swoim autorytetem i moralną nieskazitelnością poręczył za mnie przed rozplotkowanymi pracownikami Radia Wolna Europa, u których pewnego wieczoru gościliśmy - wyznała Hannie Farynie-Pawszkiewicz, autorce wydanej dwa lata po śmierci Jana Kobuszewskiego biografii aktora.
Ostatecznie uwolnił mnie od "przyprawionej mi gęby". Byłam mu za to bardzo wdzięczna - dodała.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić