Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Basia Żelazko
Basia Żelazko
|
aktualizacja

Rozwód na królewskim dworze. Po kompromitujących zdjęciach księżniczka powiedziała "dość"

8
Podziel się:

Hiszpańska księżniczka Cristina i jej mąż Inaki Urdangarin ogłosili separację, która ma zakończyć ich trwające 24 lata małżeństwo. Powód? Zdrada.

Rozwód na królewskim dworze. Po kompromitujących zdjęciach księżniczka powiedziała "dość"
Księżniczka Cristina i Inaki Urdangarin są małżeństwem od 24 lat (Carlos Alvarez)

Księżniczka Cristina to starsza o dwa lata siostra Filipa VI Burbona, króla Hiszpanii, męża królowej Letizii. Inaki Urdangarin był piłkarzem ręcznym, olimpijczykiem. W 2010 roku wybuchł skandal: ustalono, że wraz ze wspólnikiem zdefraudował ponad 6 milionów euro. Cristina, która była posądzona o to, że wiedziała o przestępstwie i czerpała z niego korzyści, wraz z mężem została usunięta z dworu. Po pięciu latach, gdy miało ruszyć śledztwo w sprawie nadużyć, odebrano im tytuły książęce.

Cristinę uniewinniono, ale Inaki został skazany na sześć lat i trzy miesiące więzienia. Jednak wyrok pozwalał od pół roku na wychodzenie z zakładu i bycie pod stałą kontrolą. Ta kontrola jednak nie odwiodła go od zdrady.

Hiszpański tabloid "Lecturas" opublikował na okładce zdjęcie Inakiego trzymającego za rękę blondynkę, która nie jest jego żoną. Tydzień później media opublikowały oświadczenie.

Wspólnie zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Nasze oddanie dzieciom pozostanie niezmienione. To nasza osobista decyzja i prosimy o uszanowanie naszej prywatności.

Gdy reporterzy zapytali niewiernego męża o fotograficzne dowody na jego niewierność, on odparł: "Takie rzeczy się zdarzają".

Inaki i Cristina mają czworo dzieci. Księżniczka jest szósta w kolejce do hiszpańskiego tronu. Na co dzień mieszka w Szwajcarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Gabi
4 miesiące temu
Ale głupi. A mógł sobie do końca życia żyć spokojnie.....
FreeZona
4 miesiące temu
Jestem zaskoczona że ktoś tam się zdradą przejmuje? Przecież on mógł się w tym momencie identyfikować jako kawaler a po wszystkim już jako żonaty facet?! Jacy oni staroświeccy! Nietolerancyjni
Gosc
4 miesiące temu
W Hiszpanii zdrada? Jaka? Czego tam wszystko dozwolone a małzenstwo to przeszłosc i beeeee.chyba ze transssssspcoiwe
Bla bla bla
4 miesiące temu
To przecież Krycha z tych malwersowanych pieniędzy z fundacji państwowych żyła ponad stan a ten jej mąż to tylko sportowiec. Tatuś i śp.ciocia Krychy ze strony taty też mieli jakieś interesy i ukrywali pieniążki min.i przed fiskusem i za granicą. Królewskich uniewinniono nic nie udowodniono a ukarano tylko sportowca bo ktoś musiał iść do kicia bo "winien" i ma. I dobrze że znalazł sobie teraz narzeczona. W zasadzie to Krycha straciła w związku z malwersacje tylko tytul "księżnej" ktory był nadany przez tatę w dniu jej ślubu. Tytuł odebrał jej potem osobiście jej rodzony brat a obecny król. Ciekawe czy syn (a może i córka?) ks. hEleny która też otrzymała tytuł "księżnej" dostanie w spadku po mamie
oto
4 miesiące temu
a za co p. Inaki dostał te ordery? Monarchia to kpina z obywateli ;)
hiszpan
4 miesiące temu
Dzienkarzyny PiS stek pomówień i bzdur
tak, tak
4 miesiące temu
Rozwód na królewskim dworze. Po pięciu latach, gdy miało ruszyć śledztwo w sprawie nadużyć, odebrano im tytuły książęce. Basiu Żelazko, czy ty w ogóle czytasz te farmazony, które wypisujesz przed ich publikacją ? Kto z królewskiego dworu bierze rozwód ? Napisz, proszę o kogo chodzi. Być może masz na myśli pozbawiona tytułu ex.księżniczkę, która z dworem nic wspólnego od lat nie ma ?
Janka
4 miesiące temu
A mógł fajnie sobie żyć do końca swoich dni... Rozporek ważniejszy...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić