Ruszył proces Królikowskiego. Wiadomo, co mu grozi

0

Antek Królikowski znajduje się w sporych tarapatach. 23 listopada 2023 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli rozpoczęła się rozprawa dotycząca prowadzenia przez aktora samochodu pod wpływem marihuany. Wiadomo, że grozi mu nawet dwuletnie więzienie.

Ruszył proces Królikowskiego. Wiadomo, co mu grozi
Antek Królikowski (AKPA)

18 lutego 2023 roku Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję. Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli. Badanie narkotestem wykazało, że celebryta znajduje się pod wpływem marihuany.

Królikowski krótko później wyjaśniał, że to marihuana medyczna. Tłumaczył, że sięga po nią po to, by łagodzić objawy związane ze stwardnieniem rozsianym.

Do zatrzymania doszło około godz. 16 przy ulicy Karolkowej 16, zaraz potem jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi (red. Joanna Opozda), aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnej substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania - przekazał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jakub Żulczyk o serialu "Warszawianka": "Tak owszem, wkurzały mnie porównania do Californication"

Królikowski złożył też obszerne zeznania. Później natomiast usłyszał zarzut kierowania po użyciu substancji psychotropowej delta-9-tetrahydrokannabinolu. Za taki czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. W przypadku skazania dochodzi do tego jeszcze obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do trzech lat.

Rozpoczął się proces Antka Królikowskiego

Pierwsza rozprawa ws. Antka Królikowskiego została wyznaczona na 5 października br. Wówczas jednak doszło do zmiany planów ze względu na chorobę sędziego referenta.

Rozprawę ostatecznie przełożono na 23 listopada br. Początek miał nastąpić o godz. 9:00, ale niesprzyjające warunki atmosferyczne doprowadziły do opóźnienia.

Antek Królikowski nie pojawił się w sądzie. Adam Stasiak, aplikant jego obrońcy adw. Steliosa Alewrasa, poinformował nas, że obecność aktora nie była dziś obowiązkowa. Wspomniał o licznych zobowiązaniach zawodowych Królikowskiego oraz o tym, że będzie on zeznawał w innym terminie. W sądzie pojawił się natomiast świadek, policjantka Anna Druszcz, która zatrzymała aktora, podczas gdy prowadził auto pod wpływem marihuany - przekazał "Fakt".

Po rozpoczęciu rozprawy sędzia przedstawił zarzuty. Potem głos zabrał m.in. przedstawiciel Królikowskiego.

Obrońca Antka Królikowskiego poprosił, o przesłuchanie biegłych, którzy ocenili stan aktora w czasie zatrzymania. Chce też, aby oskarżony złożył dodatkowe wyjaśnienia i stawił się na kolejnej rozprawie - zrelacjonował tabloid.

Sąd przychylił się do tego wniosku. Kolejna rozprawa została przewidziana na 20 grudnia. Ma się na niej pojawić m.in. Antek Królikowski. Obecni będą też biegli.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić