Śmierć zajrzała mu w oczy. Tomasz Sekielski ujawnia

18

Tomasz Sekielski ma za sobą potężną metamorfozę. Dziennikarz i autor filmów dokumentalnych oraz reportaży schudł prawie 100 kilogramów. Teraz wyszło na jaw, co zmotywowało go do spektakularnej przemiany.

Śmierć zajrzała mu w oczy. Tomasz Sekielski ujawnia
Tomasz Sekielski (Licencjodawca, AKPA)

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, a także autorem filmów dokumentalnych i reportaży. Od 2022 roku spełnia się ponadto jako redaktor naczelny "Newsweeka".

Niemały rozgłos Sekielskiemu przyniosły takie dokumenty jak "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego". Te produkcje poruszają wątek molestowania seksualnego. Wywołały one mnóstwo emocji i były impulsem do wielu dyskusji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler o inflacji i galopującym wzroście cen. Ma radę, żeby robić rozsądniejsze zakupy

Godne uwagi jest to, że Tomasz Sekielski na przestrzeni lat mocno się zmienił. Kiedyś zmagał się z otyłością, a w pewnym momencie ważył aż 200 kilogramów.

To, że ja się doprowadziłem w pewnym momencie do stanu 200 kilogramów żywej wagi, to... To, że lubię jedzenie, to lubię jedzenie, ale to jedzenie to było obżarstwo. To było odreagowywaniem stresu. Im wyżej się wchodzi, to po pierwsze - szuka się kolejnego szczytu do zdobycia, a po drugie - jest wielu chętnych, którzy chcą cię ściągnąć w dół - mówił w rozmowie z Martyną Wojciechowską.

To dlatego Tomasz Sekielski się zmienił

Tomasz Sekielski otrzymywał od lekarzy bardzo mocne sygnały. Dowiadywał się, że jeśli nie schudnie, to umrze. Prawdziwą motywacją okazała się jednak rozmowa z posłanką Henryką Krzywonos.

Siadła kiedyś ze mną i mówi: [...] "wyobraź sobie, że ty możesz nie umrzeć, tylko dostać wylewu i będziesz leżał jak taki wieloryb bezwładnie, a ta twoja Ania [żona - przyp. red.] będzie cię próbowała przewrócić z boku na bok i ona nawet nie będzie miała siły" - opowiadał Tomasz Sekielski.

Te słowa dały mu do myślenia. Zrozumiał, że musi zmienić swoje życie. Właśnie dlatego przeszedł operację zmniejszenia żołądka, a poza tym zaczął uprawiać sport i zdrowo się odżywiać.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić