Spot wymierzony w PO w Polsacie. Kontrowersyjne "ogłoszenie społeczne"

198

Już nie tylko w TVP, ale i w Polsacie emitowany jest spot uderzający w Platformę Obywatelską, podpisany jako "ogłoszenie społeczne".

Spot wymierzony w PO w Polsacie. Kontrowersyjne "ogłoszenie społeczne"
Kadr z spotu PiS wymierzonego w PO (YouTube)

Kontrowersyjny spot składa się z fragmentów wypowiedzi różnych polityków, głównie PO. Pokazany jest np. poseł Franciszek Sterczewski, który próbował dotrzeć do uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Przypomniano też głośne słowa Władysława Frasyniuka o pogranicznikach, przyrównujące ich do śmieci. Pojawiła się też wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej nawołującej do nałożenia na Polskę sankcji finansowych czy wypowiedzi Sławomira Nitrasa o przywilejach katolików.

Spoty opatrzone hasztagiem "#HejtProgramemPO" lektor podsumowuje stwierdzeniem: Program Platformy Obywatelskiej - Po prostu pozwólmy im mówić". Co ciekawe, reklamówkę wymierzoną w polityków opozycji podpisano jako... kampania społeczna.

Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy

Do tej pory ten spot emitowany był w TVP. Pojawienie się tego typu treści w Polsacie odbiło się echem w sieci. Jak jednak skomentował w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jakub Bierzyński, prezes domu mediowego OMD, wcześniej m.in. doradca Roberta Biedronia i Ryszarda Petru, Polsat od dawna sympatyzuje z obozem rządzącym.

"(...) Na pewno jest to stacja, która sprzyja władzy i robi to raczej dyskretnie, co jest podwójnie groźne" - podkreślił Bierzyński.

Uwagę komentatorów zawraca też określenie tego spotu mianem ogłoszenia społecznego, co ma świadczyć o wadze poruszanego w nich problemu. Ogłoszeniami społecznymi są np. te zachęcające do szczepień przeciwko COVID-19.

Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić