Stracili synka. Rzeźniczak i Stępień zdradzili szczegóły pogrzebu Oliwierka

Tragiczną wiadomość rodzice Oliwiera przekazali w czwartek 28 lipca. Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka zmarł po ciężkiej walce z koszmarną chorobą. Przed trzynastoma dniami, 15 lipca, mały Oliwier skończył dopiero roczek. Pogrążeni w żałobie rodzice podali informacje o zbliżającym się pogrzebie.

Stracili synka. Rzeźniczak i Stępień zdradzili szczegóły pogrzebu Oliwierka
Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak stracili syna (Instagram)

Syn modelki Magdaleny Stępień i piłkarza Jakuba Rzeźniczaka cierpiał na nowotwór wątroby. Choć jego rodzice rozstali się w burzliwej atmosferze, oboje walczyli o zdrowie maluszka. Ostatni rok był dla nich bardzo trudną przeprawą.

Przez jakiś czas para nie była w stanie porozumieć się w kwestii leczenia Oliwierka. Stępień, wbrew woli Rzeźniczaka, uruchomiała internetową zbiórkę pieniędzy, która umożliwiła jej wyjazd z synem do kliniki w Izraelu, gdzie chłopiec był poddawany innowacyjnej terapii.

Niestety, leczenie Oliwiera nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Chłopiec zmarł 28 lipca 2022 r. Jego rodzice przekazali tragiczne wieści w mediach społecznościowych.

Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376 - napisali na Instagramie.

Przekazano też informacje o pogrzebie chłopca. Ostatnie pożegnanie nastąpi 1 sierpnia o godzinie 14:00 na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy. Poproszono, aby na miejscu zjawić się 20 minut wcześniej i oddać się modlitwie różańcowej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zaledwie kilka dni temu Jakub Rzeźniczak informował media o pogarszającym się stanie zdrowia syna. Podejmowano próby skonsultowania się z innymi lekarzami i szukania nowego miejsca leczenia dla rocznego malca.

Wyniki niestety nie wyglądają dobrze. Kontaktowałem się z najlepszą kliniką na świecie St. Jude, zajmującą się guzami wątroby u dzieci. Zobaczyli wyniki Oliwiera, po czym powiedzieli, że nie podejmą się leczenia, gdyż mogą zaproponować to samo leczenie co w Europie - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Rodzice Oliwierka podziękowali fanom za słowa wsparcia. Poprosili również o uszanowanie ich prywatności w czasie żałoby.

Zobacz także: Nie tylko Cichopek i Hakiel. Te rozstania gwiazd zszokowały Polaków
Autor: MOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić