aktualizacja 

Syn Kamila Durczoka podjął decyzję ws. majątku po ojcu

17

Pod koniec 2021 roku zmarł Kamil Durczok. Popularny dziennikarz pozostawił po sobie niemały spadek, który okazał się sporym kłopotem dla jego syna. Chłopak podjął już decyzję ws. majątku po ojcu.

Syn Kamila Durczoka podjął decyzję ws. majątku po ojcu
Kamil Durczok (AKPA, AKPA)

Pod koniec 2021 roku Polskę obiegła informacja o śmierci Kamila Durczoka. Do zgonu doszło w szpitalu. Jako oficjalną przyczynę podano przewlekłą chorobę i zatrzymanie krążenia. Dziennikarz spoczął na rodzinnym cmentarzu w Katowicach.

Durczok mógł się pochwalić sporym majątkiem. Był właścicielem luksusowej willi w Szczyrku, ale i połowy mieszkania w Katowicach. Posiadał ponadto zabytkowego Mercedesa 500 SEC o dużej wartości. W 2019 roku wystawił ten pojazd na sprzedaż za 100 tysięcy złotych.

Syn Kamila Durczoka nie chciał problemów

Z różnych doniesień wynika, że Durczok miał długi. Jego syn mógł zdecydować się na przyjęcie spadku i przejęcie domu oraz samochodu ojca. Zyskałby też przeróżne kosztowności.

Jednocześnie wziąłby jednak na siebie również długi dziennikarza. Wobec tego uznał, że lepiej zrezygnować z dziedziczenia majątku po słynnym ojcu.

Ten chłopak ma teraz zupełnie inne rzeczy na głowie, pisze pracę magisterską, pracuje i stara się być samodzielny. Trauma po tragicznej śmierci ojca już i tak jest wystarczająco mocna, by dokładać do niej jeszcze spłacanie długów po nim. Tam nie było o co walczyć, on nie miał na to sił - przekazała osoba z otoczenia Durczoka w rozmowie z Pomponikiem.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach przed śmiercią Kamil Durczok nie miał najlepszych relacji z synem. Zwłaszcza po głośnych skandalach z udziałem dziennikarza. Chłopak zmienił nawet nazwisko, by odciąć się od ojca.

Zobacz także: Marta Żmuda-Trzebiatowska: "Czasami tęsknie za cząstką siebie bez troski"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić