"Szkło kontaktowe" podało fikcyjny cytat Piotra Glińskiego. Opublikowało sprostowanie

23

Kontrowersyjna wypowiedź o artystach, którą w programie TVN24 przypisano ministrowi kultury, była nieprawdziwa. Stacja zamieściła wyjaśnienia we wtorkowym wydaniu "Szkła kontaktowego".

"Szkło kontaktowe" podało fikcyjny cytat Piotra Glińskiego. Opublikowało sprostowanie
Szkło kontaktowe sprostowało sprawę fikcyjnego cytatu (Kadr z programu)
Jeżeli trochę artystów wymrze z powodu koronawirusa, to zostaną tylko ci najlepsi – tak miały brzmieć rzekome słowa ministra Glińskiego, które przytoczyli na antenie gospodarze satyrycznego programu Grzegorz Markowski i Krzysztof Daukszewicz 29 lipca br.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, na sytuację zareagowało Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po ponad dwóch tygodniach od emisji programu pojawiło w tej sprawie sprostowanie. Wyemitowano je w przerwie reklamowej w trakcie poniedziałkowego wydania "Szkła kontaktowego".

Jak czytamy: "Nieprawdą jest, aby Piotr Gliński udzielił wywiadu angielskiej lub brytyjskiej prasie, w którym padło zdanie 'Jeżeli trochę artystów wymrze z powodu koronawirusa, to zostaną tylko ci najlepsi'. Przypisywane wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu stwierdzenie w rzeczywistości nigdy nie zostało przez niego użyte".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić