Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Tak kiedyś nazywał się Szaranowicz. Polacy będą zdziwieni

165
Podziel się:

Włodzimierz Szaranowicz to od lat jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych. Dobrze znają go nawet osoby, które nie interesują się sportem. Niewielu jednak wie, że prezenter urodził się pod zupełnie innym nazwiskiem, co związane jest z jego niepolskim pochodzeniem.

Tak kiedyś nazywał się Szaranowicz. Polacy będą zdziwieni
Włodzimierz Szaranowicz (AKPA)

Włodzimierz Szaranowicz to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w świecie polskiego dziennikarstwa sportowego. Wielu miłośników sportu nie wyobraża sobie skoków narciarskich komentowanych głosem innym, niż jego. Mnóstwo komentarzy Szaranowicza przeszło do historii, jak np. jego poruszająca przemowa po ostatnim skoku w karierze Adama Małysza.

Szaranowicz może poszczycić się niebywałymi osiągnięciami. Jako sprawozdawca sportowy był akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie aż 19 razy, co czyni go rekordzistą wśród polskich dziennikarzy sportowych, a także stawia go w światowej czołówce. Za swoje zasługi dla rozwoju telewizji publicznej został w 2013 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Włodzimierz Szaranowicz nazywał się zupełnie inaczej

Choć Włodzimierza Szaranowicza znają całe pokolenia Polaków, niewiele osób ma świadomość, że przez większość swojej kariery prezenter nie używał swojego prawdziwego nazwiska, a pseudonimu. Jego prawdziwe dane osobowe znali nieliczni.

Dziennikarz przyszedł na świat w Warszawie, jednak rodzina 73-latka pochodzi z Czarnogóry, co przełożyło się na jego nazwisko. Prezenter urodził się jako Vladimir Šaranović. Jest synem czarnogórskich imigrantów z Jugosławii. Jego matka pochodziła z Cetynii, a ojciec wywodził się ze znanego rodu Šaranoviciów z okolic Podgoricy. W Polsce osiedlili się po wojnie.

Ikona polskiego komentatorstwa spolszczyła swoje nazwisko dopiero w 2010 roku. Kraj pochodzenia Szaranowicz darzy wielkim sentymentem, ale to Polska jest jego ojczyzną. Tu poznał swoją żonę Magdalenę, z którą doczekał się trójki dzieci. Małżeństwo mieszka w Milanówku pod Warszawą.

Zobacz także: Michael Danilczuk o partnerowaniu mężczyźnie w "Tańcu z gwiazdami". Zatańczy z Jelonkiem, mimo że jest hetero
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
Miki
2 miesiące temu
Ukry inwazyjny naród.
Nikola
2 miesiące temu
A już myślałam że Zilbersztajn.
Historia
2 miesiące temu
Pradziadkowie pokolenia Szaranowicza pojechali na południe z galicji w dzisiejszej Ukrainie. Były to same obdartusy, z którymi niewiadomo było, jak się tego pozbyć z PL. Po wojnie Serbowie zaczęli ich mordować i wyganiać z Jugosławii.
Siara
2 miesiące temu
Wstyd. Do byłej Jugosławii w 19.wieku pojechała większość dziadów, co w Polsce na kresach poł-wsch nie mieli nawet butów. Zapakowali ich do pociągów lub pieszo szło to na południe osiedlić się.
aab
2 miesiące temu
żadne zdziwienie. W polityce i mediach jest mało Polaków. Najwięcej pochodzenia izraelskiego, niemieckiego, ukraińskiego i innych nacji.
Partyjota
2 miesiące temu
Czyli jest obcy. Nie nasz. Będziemy go nienawidzieć według ustalonych sugestii.
Leon
2 miesiące temu
Sławny ród? Co za brednie...
antek
2 miesiące temu
No, może być . Już myślałem ,po tytule , że jakiś Goldwaser .
Geno
2 miesiące temu
Wczytując się w orginalne nazwisko brzmi podobnie gdzie tu sensacja?
Warszawianka
2 miesiące temu
Dużo zdrowia panie Szaranowicz.
Ociec
2 miesiące temu
A to przechera, tak oszukać społeczeństwo.Nigdy mu nie wybaczę.
don
2 miesiące temu
Mniemanie o sobie miał, moim zdaniem, dużo wyższe niż talent sprawozdawczy...
Tora
2 miesiące temu
Najwięcej przechrzt jest w KOPO. A w PO to najwięcej seniorów i ze wschodu.
Raxe
2 miesiące temu
A ja myślałem już że to kolejny ukryty Rozenbaum czy Goldschmidt,który dobrze życzy naszej ojczyźnie;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić