Nie urodziła się jako Martyna Wojciechowska. Tak nazywała się naprawdę

113

Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i podróżniczek. Prezenterka ma liczne grono fanów na całym świecie. Tylko na Instagramie obserwuje ją ponad 2 miliony internautów. Niewielu jednak wie, jak nazywała się naprawdę. Dziennikarka jakiś czas temu zmieniła imię.

Nie urodziła się jako Martyna Wojciechowska. Tak nazywała się naprawdę
Wojciechowska 7 stycznia 2019 poinformowała o urzędowej zmianie imienia z Marta na Martyna. (Instagram)

Znana i lubiana prezenterka telewizyjna Martyna Wojciechowska z wykształcenia jest ekonomistką, studiowała zaocznie zarządzanie i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 r. obroniła z wyróżnieniem pracę końcową na podyplomowych studiach MBA w Oxford Brooks University.

W telewizji zadebiutowała jako modelka w stacji TVN. W TVN Turbo prowadziła magazyn "Automaniak". W kolejnych latach była prowadzącą takich programów jak: "Dzieciaki z klasą", "Big Brother" i "Studio Złote Tarasy".

W lutym 2007 r. objęła stanowisko redaktor naczelnej magazynów "National Geographic Polska" i "National Geographic Traveler". Po 10 latach zrezygnowała z posady. Od września 2009 r. prowadzi popularny program emitowany na antenie TVN "Kobieta na krańcu świata". Wojciechowska wydała wiele książek podróżniczych.

Martyna Wojciechowska jest laureatką licznych nagród za działalność dziennikarską, reporterską i społeczną, m.in. Złotej Telekamery, dwóch MediaTorów, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera czy Wiktora.

W lipcu zeszłego roku było głośno o Martynie Wojciechowskiej za sprawą rozstania z Przemysławem Kossakowskim. Para pobrała się 16 października 2020 r.

Tak naprawdę nazywała się Martyna Wojciechowska

47-letnia Podróżniczka ma liczne grono fanów. Tylko na Instagramie obserwuje ją ponad 2,1 miliona internautów, na Facebooku ponad 1,7 miliona. Wielu z nich nie zna jednak jej prawdziwego imienia. Martyna Wojciechowska urodziła się jako Marta Eliza Wojciechowska.

W wywiadach dziennikarka mówiła, że od dziecka zwracano się do niej "Martyna", dlatego w wieku 45 lat zdecydowała się na zmianę imienia.

Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam "opiekunkę ogniska domowego" (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na "wojowniczkę" (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga! - wyznała jakiś czas temu Martyna Wojciechowska w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Wpadka Martyny Wojciechowskiej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić