aktualizacja 

Tak ojciec skwitował jego narodziny? Harry nie może mu wybaczyć

33

Kiedy księżna Diana odpoczywała w szpitalu po drugim porodzie, odwiedził ją mąż – obecny król Wielkiej Brytanii. Kiedy Karol po raz pierwszy ujrzał swojego drugiego syna, miał zareagować nietypowo. Dorosły dziś książę Harry nie potrafi mu wybaczyć tego, co powiedział.

Tak ojciec skwitował jego narodziny? Harry nie może mu wybaczyć
Książę Harry nie potrafi zapomnieć ojcu słów, jakie wypowiedział w trakcie ich pierwszego spotkania (Getty Images, Indigo, Max Mumby)

Małżeństwo obecnego króla Wielkiej Brytanii z Dianą Spencer od początku nie należało do udanych. Po latach księżna Walii przyznawała w wywiadach, że relacje między nią a mężem układały się już tak źle, że poczęcie Harry'ego było "cudem".

Książę Harry mu nie wybaczył. Tak Karol zareagował na jego widok

Książę Harry przyszedł na świat 15 września 1984 roku w St. Mary’s Hospital w Londynie. Jak informuje "The Guardian", Karol zdecydował się odwiedzić żonę, by sprawdzić jej stan oraz zobaczyć swojego nowo narodzonego syna.

Według relacji księżnej Diany młody ojciec nie wykazał się przesadnym taktem. Widząc Harry'ego, na początek skomentował z niezadowoleniem fakt, że i tym razem urodził się chłopiec – przyszły król liczył, że doczekają się córeczki – oraz rudy kolor włosów malucha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak długo mogą być dziećmi? Księżna Kate będzie musiała się tym martwić wcześniej, niż sądziła

Karol nie zaprzestał jednak sprawiania żonie przykrości. Wręcz przeciwnie, w końcu wyraził zadowolenie z faktu, że mają kolejnego syna – jednak sposób, w jaki to ujął, wciąż boli 38-letniego dziś księcia Harry'ego. Karol pochwalił Dianę za wydanie na świat drugiego chłopca, ponieważ w razie, gdyby ich pierworodnemu stało się coś złego, mają "zapasowego" dziedzica.

Wspaniale! Teraz dałaś mi spadkobiercę zapasowego – moja praca jest skończona – te słowa ojca miał przytoczyć sam książę Harry w autobiografii (The Guardian).

Chociaż najstarszy syn królowej Elżbiety usprawiedliwiał się, że tylko żartował, jego słowa sprawiły Dianie wiele bólu. To cierpienie podziela również książę Harry, który – według "The Guardian" – przez większość życia miał poczucie bycia "gorszym" od starszego brata.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić