aktualizacja 

Taką emeryturę ma Dowbor. Wśród gwiazd to rzadkość

79

Katarzyna Dowbor to ikona polskiej telewizji. W 2022 roku, po 30-latach intensywnej pracy, dziennikarka przeszła na emeryturę. Na jaką wysokość świadczenia może liczyć prowadząca popularny program "Nasz nowy dom"? Dla wielu osób będzie to spore zaskoczenie.

Taką emeryturę ma Dowbor. Wśród gwiazd to rzadkość
Przeszła na emeryturę i nie żałuje. Zobacz ile otrzymuje Katarzyna Dowbor (Licencjodawca, AKPA)

64-letnia Katarzyna Dowbor w trakcie swojej kariery nie z jednego pieca chleb jadła. Najpierw spełniała się w roli radiowca, a później stała się gwiazdą Telewizji Polskiej. W TVP nie zakotwiczyła na wieczność, bo po pewnym czasie przeniosła się do Polsatu. Z tą stacją współpracuje od dziewięciu lat.

Dowbor w 2022 roku złożyła dokumenty emerytalne. Wedle doniesień mediów, gwiazda telewizji otrzymuje na rękę około cztery tysiące złotych. Jak sama przyznaje, jest zadowolona z wysokości swojej emerytury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozenek-Majdan z zaskakującą ofertą. To byłaby zmiana całego życia 
Po prostu pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, więc ja odkładałam składki i mam emeryturę. Może ona nie jest jakaś bardzo wysoka, ale nie jest też bardzo niska. Ja spokojnie... nie narzekam - oświadczyła Katarzyna Dowbor, cytowana przez "Super Express".

Znaczącym ułatwieniem dla Dowbor jest z kolei karta emeryta, której jest posiadaczką. Ten dokument umożliwia jej darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Dowbor góruje nad innymi gwiazdami

Dowbor, w porównaniu z innymi gwiazdami telewizji czy muzyki, z pewnością nie może narzekać na swój los. Znane osobowości dość często same skazują się na głodowe emerytury płacąc niskie składki, z których ZUS wylicza wysokość świadczenia.

Liderem pod względem "wysokości" emerytury jest muzyk Marek Piekarczyk, któremu ZUS wyliczył świadczenie w wysokości niecałych 8 złotych. 71-letni Piekarczyk wciąż musi pozostać aktywny zawodowo, jeśli chce utrzymać życie na dotychczasowym poziomie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić