o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Tata Maty bez litości o TVP. "Sami się o to prosili"

246
Podziel się

Nie milkną echa wulgarnych słów skierowanych w kierunku Jacka Kurskiego przez Matę w piosence "Patoreakcja". Do wersów swojego syna postanowił odnieść się prof. Marcin Matczak.

Tata Maty bez litości o TVP. "Sami się o to prosili"
Tata Maty komentuje atak syna na TVP (Twitter)
bELxumdN

Mata zrobił wielkie zamieszanie swoim utworem "Patoreakcja". Raper zaatakował w nim Jacka Kurskiego oraz TVP. Artysta odpowiedział w ten sposób na wykorzystanie jego wizerunku w materiale "Wiadomości" pt. "Bunt "sędziowskiej kasty". Fałszywie stwierdzono tam, że Mata w piosence "Patointeligencja" opowiada o patologii elit prawniczych.

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence Patointeligencja raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości - powiedział Konrad Wąż w "Wiadomościach".
bELxumdP

Kontrowersyjne wersy Maty w kierunku Kurskiego skomentował ojciec rapera. Prof. Marcin Matczak w rozmowie z "NaTemat" przyznał, że gdyby nie krytyka stacji wobec jego syna, ten na pewno nie wystosowałby kontry.

Po tym ataku TVP zamieściłem zdjęcie ze studniówki mojego syna, na którym patrzymy z góry m.in. na Konrada Węża i Jacka Kurskiego. Pokazałem, że nie mam problemu z tym, że mój syn o tym śpiewa. Byłem dumny, że potrafi nazwać zło językiem jasnym i trafiającym do głębi ludzkich serc - przyznał prof. Matczak w rozmowie z "NaTemat".

Ojciec Maty nadmieniła, że reakcja jego syna na ataki TVP była zrozumiała. - Potem mój syn odpowiedział na to wszystko Telewizji Polskiej w "Patoreakcji". Oni się sami prosili – nikt ich przecież w "Patointeligencji" nie zaczepiał. Jedną z zasad kultury hip-hopu jest to, że jeśli atakujesz, musisz być gotowy, że ktoś ci odda. No to im oddał - wyjaśnił ojciec rapera.

bELxumdV

Prof. Matczak podkreśla, że wulgarne wersy nie dają mu powodów do radości. Wolałby, aby tego typu słowa nie musiały padać, jednak wie, że użycie takich środków wyrazu było w tym przypadku konieczne. Ojciec Maty stwierdził, że Jacek Kurski zapewne myślał, że może wykorzystać utwór jego syna w niewłaściwy sposób i zaatakować jego rodzinę. Popularność "Patoreakcji" ma być tylko potwierdzeniem tego, jak bardzo się mylił.

Po prostu jakiś gość uznał, że może wziąć utwór, który nie jest o nim, bo "Patointeligencja" nie jest przecież o Jacku Kurskim, zaatakować rodzinę autora i zbezcześcić ten utwór w myśl swoich politycznych celów. To dostał to, co dostał. I dostaje nadal, od 20 tysięcy ludzi, którzy potem o tym dziąśle na koncercie śpiewają. Żeby była jasność: to nie jest dla mnie powód do radości. Kiedy tysiące osób skandują ten wers, nie jest mi do śmiechu i nie chciałbym, żeby takie wersy musiały powstawać. Ale takie jest zadanie artysty i każdego człowieka, który ma zdolność do rebelii, by złym ludziom powiedzieć 'nie'. I mój syn to potrafi - powiedział prof. Matczak.
bELxumdW
Zobacz także: Atak antyszczepionkowców. Reakcje mieszkańców Grodziska Mazowieckiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxumeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(246)
Katrina Em
3 miesiące temu
Polecam posłuchać wykładów P.Matczaka :) może trochę wzrośnie Wam iloraz inteligencji :) taki ojciec to prawdziwy skarb. Jak nie wiecie co piszecie to lepiej przemilczcie.
Rusz rozumem
3 miesiące temu
Jak mamy takich yntelygentów,jak tu się objawiają,to nic dziwnego,ze mamy ,tak jak mamy i mieć będziemy-MICHĘ RYŻU i tez nie wiadomo,czy będzie,bo ryż tez zdrozal
Nick
3 miesiące temu
I tym samym tata maty potwierdził że należy do patologii. Czego my oczekujemy jeśli takie mamy płyty?
bELxumer
TAMTARAMTA
3 miesiące temu
"Ojciec Maty nadmieniła". Jest drugie dno tej wiadomości?;)
Jano77
3 miesiące temu
A ta mata to kto;MATA HARI; na usługach kasty poko?
Takt to
3 miesiące temu
Czy wziecie lapowki 100 tys i wyrok uniewinniajacy to chwala sedziego czy hanba?
mim
3 miesiące temu
-czas zapłaty tym pseudo elitom nadejdzie...
szczur_kanal....
3 miesiące temu
No przecież Kurski pierwszy zaczął się dowalać do Maty i do jego ojca, więc Michał na to zareagował. Stąd tytuł Pato- od patologii, reakcja- czyli reakcja na zaistniałą sytuację. Imo Mata ma kox piosenki
Realista
3 miesiące temu
I w ten sposób, chwaląc syna za te słowa użyte w tej patologiczne muzyce, ten adwokacina potwierdził, że środowisko prawnicze to patologia.
Kolega
3 miesiące temu
PATOINTELIGENCJA- i wszystko w temacie :-) Młodemu się "wypsneło" o tatusiu i środowisku, to teraz trzeba to jakoś przykryć...
Gelsdorf
3 miesiące temu
tata maty to mój adwokat... więc mogę wszystko.
ks Marek
3 miesiące temu
Mata co chceta! To Ja za taką przyszłość Panu Bogu podziękuję! Lepiej żeby wygrywał tylko PiS , bo to jedyna partia prawicowa popierająca Pana Boga! Bóg zapłać!
sars
3 miesiące temu
co to jest ta Mata
bELxumej
123q123
3 miesiące temu
A co tu komentować żenada
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić