o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Testament Krawczyka. Gorzkie słowa Krzysztofa juniora

65
Podziel się

Po śmierci wybitnego polskiego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka sala sądowa w Zgierzu stała się centrum rodzinnego sporu. To właśnie tam odbyło się posiedzenie dotyczące spadku po muzyku. O jego majątek zabiegają wdowa Ewa Krawczyk oraz syn wokalisty, Krzysztof Igor junior.

Testament Krawczyka. Gorzkie słowa Krzysztofa juniora
Krzysztof Igor Krawczyk i Ewa Krawczyk spotkali się w sadzie na pierwszej rozprawie spadkowej o majątek zmarłego piosenkarza (Newspix)
bEDGDvOt

Okazuje się, że Krzysztof Krawczyk sporządził aż dwa testamenty. Sąd będzie miał więc trudny orzech do zgryzienia. Tym bardziej, że w rodzinie trwają spory o to, kto powinien otrzymać majątek po piosenkarzu.

Gorzkie słowa syna Krawczyka. "Chcę tylko, aby prawda wyszła na jaw"

Od kilku tygodni media obiegają informacje o skomplikowanych relacjach pomiędzy synem Krawczyka, a żoną artysty. Jakiś czas temu Krzysztof Igor junior w poruszającym reportażu "Uwagi" TVN opowiedział, że żyje w fatalnych warunkach i zmaga się z wieloma problemami po wypadku samochodowym, któremu uległ w 1988 roku.

bEDGDvOv

Teraz na jaw wyszło, że Krzysztof Krawczyk całkowicie pominął w testamencie swojego syna, cały majątek zapisując żonie, Ewie Krawczyk. To nowa wersja dokumentu. Wcześniejszy testament zakładał, że połowa majątku miała trafić do syna.

Kilka dni przed emisją "Uwagi", z Krzysztofem Igorem skontaktowała się Ewa Krawczyk. Podczas rozmowy telefonicznej nakazała mu zrezygnować z adwokata i wszelkich pełnomocników. – Miał w zamian "dostać coś" w spadku – wyjaśnił dziennikarz TVN Tomasz Patora.

Krzysztof Igor nie poszedł jednak na ugodę z macochą. W środę 19 maja w sądzie w Zgierzu o odbyło się posiedzenie dotyczące spadku po Krzysztofie Krawczyku. Choć rozprawa była dopiero o godz. 14:30, syn Krzysztofa Krawczyka pojawił się w sądzie przed czasem.

bEDGDvOB
Chcę tylko żeby prawda wyszła na jaw. Ja się niczego nie boję, bo niczego nie oczekiwałem. Tylko teraz zostałem sam, nie ma mamy, nie ma taty. Przedtem miałem chociaż świadomość że tata jest – powiedział syn piosenkarza w rozmowie z "Faktem" na sali sądowej.

Sąd potwierdził, że na mocy testamentu z 15 września 2020 r. spadkobierczynią majątku po piosenkarzu jest w całości Ewa Krawczyk. Ma także otrzymać prawa do utworów Krzysztofa Krawczyka.

Syn wokalisty był na sali sądowej bardzo spokojny. Nie chciał kwestionować testamentu, a jedynie wystąpić o zachowek. Postanowienie sądu zostało tymczasowo odroczone, ze względu na istnienie poprzedniego testamentu, z 2002 roku. Sąd musi stwierdzić, czy oba dokumenty nie zawierają istotnych sprzeczności.

Krzysztof Igor będzie starał o zachowek, ponieważ jest stale niezdolny do pracy. Przysługuje mu jedna trzecia z całości spadku – stwierdziła w rozmowie z "Faktem" adwokatka syna wokalisty Monika Kucwaj-Zarzycka.
bEDGDvOC

Trudne relacje w domu Krawczyków. Sprawa wyszła na cmentarzu

Dyskusję na temat rodziny Krawczyków zapoczątkował incydent, do którego doszło podczas pogrzebu artysty. Znajomi rodziny stwierdzili, że syn piosenkarza nie został dopuszczony do trumny ojca. Wieloletni przyjaciel i menedżer artysty Andrzej Kosmala zaprzeczył jednak tym doniesieniom mówiąc, że Krzysztof Igor mógł dotknąć trumny.

47-letni Krzysztof junior jest synem Krawczyka z drugiego małżeństwa, z Haliną Żytkowiak. Mężczyzna ma być schorowany, cierpieć m.in. na padaczkę i inne dolegliwości neurologiczne. To konsekwencje wypadku samochodowego z 1988 roku spowodowanego przez samego Krzysztofa Krawczyka.

bEDGDvOD

Piosenkarz i jego syn otarli się wtedy o śmierć. Artysta w wywiadach nie ukrywał, że nie ma najlepszego kontaktu z synem. Podkreślał jednak, że bardzo go kocha.

W głośnym materiale "Uwagi", wyemitowanym na antenie TVN w dniach 12 i 13 maja Krzysztof Krawczyk junior wyjaśnił, że w ostatnich miesiącach życia taty nie miał z nim żadnego kontaktu. Dotarcie do ojca miała utrudniać mu macocha.

Bezpośrednio widziałem tatę ostatni raz półtora roku temu, a przez ostatnie miesiące kontaktu nie miałem w ogóle. On sam nie odbierał telefonu, zaś jego żona wprost mówiła, że nie mogę z nim rozmawiać – mówił 47-latek.

Ewa Krawczyk jak dotąd nie odniosła się do tych zarzutów. W jednym z wcześniejszych wywiadów w TVP zapewniała jednak, że nie zostawi pasierba bez grosza przy duszy. Miała wraz z mężem ustalić wcześniej, jak zabezpieczyć jego byt.

bEDGDvOE

Obejrzyj także: Byliśmy na grobie Krawczyka. Ewa Krawczyk: "Nie radzę sobie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDGDvOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Lilka
4 miesiące temu
Pani Ewo po Pani śmierci kto odziedziczy majątek po Krzysztofie Krawczyku? Pani rodzina czy syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Junior? Czy to ma Pani wyjaśnione? Sama Pani narobiła kłopotu i wstydu przed całą Polską. To wasza wina, że jako dorośli ludzie doprowadziliście do wypadku i uszczerbku na zdrowiu Krzysztofa juniora, który mógł czuć się zagubiony w swojej chorobie. Teraz ma oczekiwać od Pani na jałmużnę. Powinna Pani wycofać ten testament i podzielić po równo. Nie wierzę, że Krzysztof Krawczyk nie chciał rozmawiać z synem. Jako osoba tak głęboko wierząca odpycha syna, którego skrzywdził poprzez tragiczny wypadek🚙💥🚗. Życzę zdrowia i głębokiego przemyślenia.
Obserwator
4 miesiące temu
Krzysztof junior potrzebuje pomocy. Ewa Krawczyk nie była w stanie mu pomóc, bo przecież stwierdziła, że była o niego zazdrosna. Może teraz, gdy jej mąż nie żyje, okaże serce pasierbowi?
Jael
4 miesiące temu
Przykre to bardzo. Uwazam, ze zona Krawczyka tak zmanipulowała męza, ze ten w dobrej wierze zapisał wszystko jej. Nie uwierzę,aby wydziedziczył chorego syna. Zmieniłam zdanie o tej kobiecie. To nieszczera i zła osoba. Widać po niej, ze zrobi wszystko, aby osiagnąć swój cel. Syn Krawczyka był dla niej zawsze kulą u nogi.
bEDGDvOX
aga
4 miesiące temu
Miał z Ewą Krawczyk slub koscielny.
Nie
4 miesiące temu
Nie kumam ilości testamentów większej niż 1. Ktoś piszący kolejny, powinien unieważniać (niszczyć, wyrzucać...) poprzedni. Czy to takie trudne?
Nemeczek
4 miesiące temu
Standardowa pazerność rodziny po śmierci kogoś majętnego. Nawet jak prawnie jest wszystko ustalone, to i tak potem wojny. Często o przysłowiowe grosze. A prawnicy mają zaciesz
Róża
4 miesiące temu
Czarna Wdowa to toksyczna osoba,bez empatii i instynktu macierzyńskiego bo nigdy nie przytuliła pasierba do piersi gdy ten potrzebował matczynej opieki,jeśli tak się kiedyś stało,że był wypadek a junior przeżył powinni przez całe lata chodzić z nim do psychologa ale widocznie to był za duży wydatek bo postanowili umieścić juniora w szpitalu psychiatrycznym i go ubezwłasnowolnić,okrutni rodzice
Kalina
4 miesiące temu
Ni kupowac muzyki KK.Krawczyka , nie dawac zarabiac Ewce.
Kas
4 miesiące temu
Najsprawiedliwiej Bóg podzielił rozum, wszyscy mają go w nadmiarze😂😂😂😂😂😂😂😂
Kas
4 miesiące temu
Co za kołtunerstwo , kto wam dał prawo oceny, lepiej pomyslcie jak byscie sobie w rodzinach do gardła skoczyli o mniejsze , nie mowiąc już o wiekszych majątkach. 😂😂😂😂😂
Babciak
4 miesiące temu
Kaplica nie naprawiła morale "mistrza"? Mądre przysłowie: modlić się pod figurą a diabła mieć pod skórą, pobozność na pokaz 🙄🙄🙄☹️☹️☹️☹️
Fanka
4 miesiące temu
Szkoda Igora Krawczyka,może się jakoś porozumieją
Mlody
4 miesiące temu
I jak zwykle chodzi o kasę ludzie ogarnijcie się co z wami nie tak na moje jak spory w rodzinie są o majątek to nikt nie powinien go dostać majątek sprzedać a pieniądze przeznaczyc na cel charytatywny jestem ciekawy ile razy pomyśleli o zmarłym pewnie ani razu bo dolary w oczach mają wstyd i hańba
bEDGDvOP
MagdaM
4 miesiące temu
Wychodzi na to że są równi i równiejsi.Przecież p.Krawczyk zmarł całkiem niedawno a już się odbyła sprawa sądowa o spadek,gdzie normalnie na termin czeka się minimum pół roku,to po pierwsze.A po drugie dla mnie jest nienormalne to że syn musi dochodzić swoich praw w sądzie o coś co mu się należy bo przecież to jego ojciec doprowadził do tego że jest niepełnosprawny.Ale cóż.... są ludzie i ludzie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić