oprac. Karolina Stankiewicz| 
aktualizacja 

Wiemy, ile gwiazdy zarobią w sylwestra. Kurek z pieniędzmi został zakręcony

314

Sylwester to świetna okazja dla popularnych gwiazd do zarobku. W tym roku jednak stawki nie są tak wysokie, jak w poprzednich latach.

Wiemy, ile gwiazdy zarobią w sylwestra. Kurek z pieniędzmi został zakręcony
Zenek Martyniuk nie zarobi na imprezie sylwestrowej tyle, co rok temu (akpa)

Dla wielu gwiazd sylwester to dzień pracy oraz związanych z nią dużych zarobków. Sprawa wygląda inaczej w tym roku. Z powodu pandemii koronawirusa TVN odwołał imprezę sylwestrową. Dla artystów to kolejny w tym roku cios, szczególnie że w poprzednich latach zarabiali krocie na występach w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Z sylwestrowej imprezy nie zrezygnował Polsat. Zorganizuje ją jednak w studio, a nie na scenie w mieście z udziałem publiczności. Tymczasem TVP przeniosło imprezę do Ostródy i zatrudniło statystów, którzy mają tańczyć pod sceną.

W tym roku gwiazdy, które będą miały okazję wystąpić, nie zarobią tyle, co w poprzednich latach. Największą gwiazdą na "Sylwestrze Marzeń" TVP jest Zenon Martyniuk. – Szefostwo jest pewne, ze w czasie występu Zenka będzie rekordowa oglądalność, stąd gwiazdorska stawka dla niego - 50 tysięcy złotych – powiedziała w rozmowie z Plotkiem osoba związana z TVP. Król disco polo bez wątpienia zarobi sporo pieniędzy, ale trzeba od razu dodać, że w zeszłym roku jego gaża była znacznie wyższa, bo wynosiła ok. 70 tys. złotych.

Zobacz także: Zarobki gwiazd na Sylwestra, ile stracą w tym roku?

Oprócz Martyniuka na scenie wystąpią także Cleo oraz Marcin Miller i zespół Boys. Miller i jego grupa zarobią 35 tys. zł, a Cleo 30 tys. W zeszłym roku na Sylwestrze Polsatu zarobiła 70 tys.

Stawki zmalały, bo artyści nie nagrywają koncertu w święto, tylko wcześniej, w studiu - nie na mrozie. Innym powodem jest oczywiście kryzys. W Polsacie stawki są jeszcze niższe niż w TVP, ale wiele gwiazd wybiera Polsat, bo nie chce występować w państwowej telewizji – zdradziło źródło Plotka.

W porównaniu z poprzednimi latami tegoroczne stawki są dużo niższe. Prawdziwą rekordzistką pod względem zarobków sylwestrowych jest Edyta Górniak. Piosenkarka mogła liczyć na 130 tys. złotych za występ na sylwestrze organizowanym przez TVN w ubiegłym roku. Beata Kozidrak oraz Sylwia Grzeszczak otrzymały odpowiednio 110 tys. i 100 tys., a Maryla Rodowicz ok. 90 tys. złotych. Jak podawał "Super Express", zespół Perfect za pojawienie się na Sylwestrze TVN, mógł liczyć na więcej niż 85 tys. Gigantyczne pieniądze zarabiali też Agnieszka Chylińska (80 tys.) oraz Sławomir (85 tys.).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić