aktualizacja 

Wojciech Mann o sytuacji w Trójce: "Barbarzyńcy"

76

Były dziennikarz Polskiego Radia skomentował personalne przetasowania na Myśliwieckiej. W mocnych słowach podsumował nowe władze, dawnych kolegów i słuchaczy.

Wojciech Mann o sytuacji w Trójce: "Barbarzyńcy"

Wiosną tego roku, po 55 latach pracy na antenie, Wojciech Mann odszedł z radiowej Trójki. Decyzja była gestem solidarności wobec zwolnionej wcześniej Anny Gacek, z którą dziennikarz prowadził audycję "W tonacji Trójki". Dawna legenda Programu Trzeciego dziś spotyka się ze słuchaczami na antenie Radia Nowy Świat, którego jest jednym z założycieli. Obecnej sytuacji w Trójce, w której ponownie doszło do personalnych przetasowań, Mann nie zamierzał jednak przemilczeć.

Odniósł się do zwolnienia Kuby Strzyczkowskiego, który 20 sierpnia, po niespełna trzech miesiącach, został usunięty z funkcji dyrektora Trójki. Przypomnijmy, że to właśnie jemu udało się nakłonić wielu dziennikarzy do powrotu na antenę po tym, jak odeszli solidarnie z Markiem Niedźwieckim oskarżonym o manipulowanie głosami słuchaczy Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Zobacz także: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Wojciech Mann na Facebooku podsumował to, co w ostatnich dniach wydarzyło się w radiowej Trójce. Nie oszczędził ani swoich dawnych kolegów, których uznał za naiwniaków, ani nowych władz, które porównał do barbarzyńców. Dostało się też zwykłym słuchaczom.

Żegnaj Trójko... Garstka naiwnych jeszcze wierzyła, ale siły były nierówne. Barbarzyńcy, sami nie umiejąc zbudować niczego wartościowego, niszczą tych, którzy to potrafią. A ludność, zadowolona z taniej kiełbasy i tanich igrzysk, obojętnie się przygląda - napisał na swoim profilu na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wielu fanów zgodziło się z opinią dziennikarza. Choć wielu z nich nie ukrywało żalu z powodu dewastacji ich niegdyś ulubionej rozgłośni, docenili fakt, że wciąż mogą słuchać Wojciecha Manna na innej antenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić