Wszyscy znają ją z "Plebanii". Co się stało z Bernadettą Machałą-Krzemińską?

18

Bernadetta Machała-Krzemińska karierę aktorską rozpoczęła w latach 80., ale największą popularność zyskała dzięki roli w serialu "Plebania". Wcieliła się w nim w postać Krystyny Cieplak, siostry proboszcza.

Wszyscy znają ją z "Plebanii". Co się stało z Bernadettą Machałą-Krzemińską?
Bernadetta Machała-Krzemińska (z prawej) (AKPA)

Na ekranach kin czy telewizorów Bernadetta Machała-Krzemińska nie pojawia się już od kilku lat. Mimo to wiele osób pamięta ją z roli Krystyny Cieplak, siostry proboszcza Antoniego Wójtowicza z serialu "Plebania".

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że w roli aktorki zadebiutowała już w 1986 roku, gdy miała 19 lat. Machała-Krzemińska pojawiła się wtedy w obsadzie filmu "Kronika wypadków miłosnych" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Pan Andrzej był bardzo oszczędny w uwagach. Miałam nawet poczucie niedosytu i biegałam za nim i pytałam, jak mam zagrać daną scenę. Pan Andrzej z łagodnym uśmiechem mnie wyciszał i zdejmował ze mnie, wolał, by było mniej, a nie więcej - opowiadała Machała-Krzemińska w nagraniu w ramach cyklu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę".

W "Plebanii" Machała-Krzemińska grała od 2000 do 2012 roku. Telenowela co prawda już dawno zniknęła z anteny TVP 1, jednak widzowie nadal doskonale pamiętają bohaterów serialu. Co po 2012 roku działo się z Bernadettą Machałą-Krzemińską?

Co jakiś czas pojawiała się w innych produkcjach. Miała niewielkie role w serialach "Szpilki na Giewoncie", "Prawo Agaty" czy "Przyjaciółki".

Machała-Krzemińska stanęła na czele firmy

Portal kobieta.wp.pl podaje, że w 2005 roku Machała-Krzemińska została współzałożycielką firmy Stavka Sp. z o. o., która zajmowała się przeprowadzaniem castingów do filmów, seriali, produkcji telewizyjnych i reklam. Aktualnie całość udziałów w spółce posiada Grupa TVN. Stavka została natomiast nadawcą stacji TTV.

Bernadetta Machała-Krzemińska swoją ostatnią rolę zagrała w 2018 roku, w serialu "Drogi wolności", w którym wystąpiła razem z córką, Julią Rosnowską, która również jest zawodową aktorką - zauważa kobieta.wp.pl.

Na kolejne role się nie decyduje. Poza tym strzeże swojej prywatności. Bernadetta Machała-Krzemińska nie udziela się w mediach społecznościowych i nie uczestniczy w branżowych imprezach.

Zobacz także: "Proces dekady" tylko pomoże Johnny'emu Deppowi? "Oceniam, jakim jest aktorem, a nie człowiekiem"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić