Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Wszystko poszło w próżnię. Schwarzenegger dostał odpowiedź od Rosji

Podziel się:

Wojna w Ukrainie sprowokowała wielu artystów do wystosowania w tej sprawie oświadczeń i apeli. Jedną z takich osób jest Arnold Schwarzenegger, który skrytykował rosyjskie działania. Teraz odpowiedziała mu siejąca rosyjską propagandę Mariana Naumowa - zawodniczka trójboju siłowego.

Wszystko poszło w próżnię. Schwarzenegger dostał odpowiedź od Rosji
Mariana Naumowa odpowiedziała Arnoldowi Schwarzeneggerowi (PAP, YouTube)

Wojna w Ukrainie trwa już niemal miesiąc. Na froncie dzielnie walczą zawodowi żołnierze i ochotnicy. Kobiety i dzieci zmuszane są do ucieczki z objętego wojną kraju.

Apel artystów

O zaprzestanie działań wojennych apelują artyści z całego świata, w tym wielu rosyjskich. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się również Arnold Schwarzenegger. Aktor nagrał 10-minutowe nagranie, które szybko obiegło świat.

Nie chcę, żebyście skończyli złamani jak mój ojciec. To nie jest wojna w obronie Rosji, jaką prowadzili wasi dziadowie lub pradziadowie - mówił do rosyjskich żołnierzy.

Były gubernator Kalifornii zwrócił się również do całego narodu rosyjskiego. "Wiem, że wasz rząd powiedział wam, że to wojna o denazyfikację Ukrainy. Denazyfikacja Ukrainy? To nieprawda" - grzmiał.

Rosyjska odpowiedź

Choć były gubernator Kalifornii i aktor zjednał sobie tym filmikiem wielu fanów, oficjalna odpowiedź rosyjskich władz niestety nie zaskakuje.

Schwarzeneggerowi odpowiedziała Mariana Naumowa. Zawodniczka trójboju siłowego również nagrała filmik, który rozpowszechniany jest przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, szerząc kremlowską propagandę.

Drogi panie Schwarzenegger, jestem pewna, że mnie pan pamięta. W 2015 r. na zawodach Arnold Classic w USA ja, 15-letnia dziewczyna z Rosji, ustanowiłam rekord świata w podnoszeniu 150 kg. Gratulowałeś mi, pytałeś o Rosję, a ja płakałam z radości. Wydałeś mi się taki troskliwy, miły i mądry - zaczęła kobieta.

Sportsmenka twierdzi, że przekazywała gwiazdorowi listy od dzieci z Ługańska i Doniecka, w którym prosiły go o pomoc. Ten miał się nawet nie zainteresować. Rosyjskie władze od dawna twierdzą, nie przedstawiając na to żadnych dowodów, że na terenie kontrolowanych przez separatystów Doniecka i Ługańska Ukraińcy przeprowadzają "ludobójstwo" ludności rosyjskojęzycznej, co rzekomo uzasadnia rosyjską inwazję.

W rzeczywistości Terminator nie tylko nie chronił, nie pomagał, nie ratował dzieci Donbasu, ale nawet nie czytał ich listów i nie próbował zrozumieć sytuacji - powiedziała Naumowa.

Dalej było jeszcze mocniej. Naumowa zaczęła zarzucać Amerykanom "zrujnowanie Iraku", Ukraińcom idealizowanie Stepana Bandery, a samemu Schwarzeneggerowi to, że kiedyś "podziwiał Hitlera".

Twój ojciec przyjechał do mojej ojczyzny z pistoletem, mordując i okaleczając moich rodaków — mówiła, nazywając wojnę wywołaną przez Rosję, podobnie jak Władimir Putin, "operacją wojskową".

Ojciec aktora, Gustav Schwarzenegger, przesiąknięty nazistowską propagandą dobrowolnie wstąpił do armii i najechał na Leningrad. Arnold sam mówił o tym w swoim filmie, pokazując, jak propaganda może wpłynąć na ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić