aktualizacja 

Wygrał konkurs na najpiękniejszego Włocha. Chce zostać księdzem

31

Cztery lata temu Edoardo Santini wygrał konkurs piękności i został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech. Gdy zaczął robić karierę jako model, poczuł powołanie i stwierdził, że chce odmienić swoje życie. Dziś przygotowuje się do kapłaństwa i studiuje teologię.

Wygrał konkurs na najpiękniejszego Włocha. Chce zostać księdzem
Zwyciężył konkurs na najpiękniejszego Włocha (Instagram, _edoardosantini_)

Edoardo Santini ma 21 lat i pochodzi z Castelfiorentino w Toskanii. Od dziecka marzył o tym, żeby zostać pływakiem, tancerzem, gwiazdą ekranu lub wybiegu. I konsekwentnie dążył do spełnienia dziecięcych marzeń.

W 2019 r. Edoardo został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech, dzięki czemu trafił na wybiegi słynnych domów mody. Z czasem stwierdził jednak, że chce pójść inną drogą. Poczuł powołanie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak opisuje agencja ANSA, 21-letni Santini przygotowuje się do tego, by wstąpić do seminarium (rozpoczął etap propedeutyczny, którego celem jest pogłębienie relacji z Bogiem) i studiuje teologię.

W wieku 21 lat jestem na drodze, by - jeśli Bóg zechce - zostać księdzem - wyznał w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Model pomaga w dwóch parafiach

Młody mężczyzna przyznał, że od dziecka zastanawiał się, co to znaczy być w Kościele, ale "różne obawy" nie pozwalały mu zgłębić tej kwestii. W końcu podjął odważną decyzję. Obecnie pomaga w dwóch parafiach w archidiecezji florenckiej. "Czy zostanę księdzem? Nie wiem, jestem tu, by to odkryć" - napisał w mediach społecznościowych.

Wybór Edoardo wywołał sporą dyskusję i odbił się szerokim echem we włoskich mediach. Po pierwsze - rzadko się zdarza, że rozchwytywany model porzuca karierę, żeby studiować teologię. Po drugie - Edoardo poinformował o swojej decyzji w czasie, gdy Włochy, tak jak Polska, zmagają się z ogromnym kryzysem powołań.

W wieku 21 lat mój ojciec podjął decyzję o poślubieniu mojej matki, ponieważ zaszła w ciążę. Moja mama została mamą w wieku 21 lat, a ja znajduję się na drodze do zostania, jeśli Bóg pozwoli, księdzem. W ostatnich latach miałem okazję spotkać młodych ludzi, którzy pokazując mi, co to znaczy być Kościołem, dali mi siłę do zgłębienia pytania, które noszę ze sobą od dzieciństwa - wyjaśnił 21-latek, cytowany przez włoskie media.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić