Zaskoczeni? Tak naprawdę nazywa się książę Harry

13

Książę Harry to młodszy syn obecnego króla Wielkiej Brytanii Karola III i jego pierwszej żony, zmarłej przed laty księżnej Diany. Mało kto wie, jak naprawdę się nazywa. W dokumentach widnieją inne dane niż te podawane opinii publicznej od lat. Jak zatem naprawdę nazywa się książę Harry?

Zaskoczeni? Tak naprawdę nazywa się książę Harry
Tak naprawdę nazywa się książę Harry. Spore zaskoczenie! (YouTube)

Książę Harry to syn króla Karola III i księżnej Diany. Urodził się 15 września 1984 roku w Londynie. Trzy miesiące później przyjął chrzest, który potwierdził nadane mu imiona. Do ceremonii doszło 21 grudnia 1984 w kaplicy św. Jerzego zlokalizowanej na zamku w Windsorze. Sakramentu udzielił Harry’emu arcybiskup Canterbury, Robert Runcie.

Jakie imiona nadano Harry’emu? Choć w mediach i wśród rodziny znany jest po prostu jako Harry, w rzeczywistości nazywa się nieco inaczej. Co więcej, Harry ma nie jedno, ale aż cztery imiona! Każde z nich ma jakieś znaczenie i nie jest przypadkowe. Jak naprawdę nazywa się książę Harry?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Księżna Meghan o bolesnych stereotypach dotyczących kobiet

Tak naprawdę nazywa się książę Harry

Imię Harry to jedynie zdrobnienie od właściwego, którym jest Henry. Takie imię widnieje w dokumentach, a oprócz niego jeszcze trzy inne. W rzeczywistości młodszy syn Karola III nazywa się Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor, co po polsku oznacza Henryk Karol Albert Dawid Mountbatten-Windsor.

Każde z imion księcia Harry’ego ma swoje znaczenie. Pierwsze z nich nosiło wielu królów brytyjskich takich jak Henryk VII i Henryk VIII. Jest to więc nawiązanie do tradycji. Drugie imię - Charles, książę otrzymał po ojcu królu Karolu III. Trzecie, czyli Albert, to tradycyjne imię w brytyjskiej rodzinie od czasów Alberta, męża królowej Wiktorii. Z kolei czwarte imię nosił św. Dawid z Menevii, patron Walii.

Mimo wielu imion, cały świat mówi i zna księcia po prostu jako Harry’ego. W jednym z wywiadów sam przyznał, że nie wie, dlaczego przez cały czas mówi się do niego zdrobnieniem: - Tak naprawdę mam na imię Henry. Mimo to wszyscy nazywają mnie Harry. Nie mam pojęcia dlaczego - zdradził mąż Meghan w rozmowie z Entertainment Tonight.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić