aktualizacja 

Zdziwieni? Oto wykształcenie Michała Wiśniewskiego

113

Kim jest Michał Wiśniewski, wie praktycznie każdy. To nieszablonowy wokalista, lider zespołu "Ich Troje", ale też i przebojowa postać medialna. Jego osoba od lat wywołuje wiele kontrowersji w polskim show biznesie. To, jakie ma wykształcenie, może was solidnie zdziwić.

Zdziwieni? Oto wykształcenie Michała Wiśniewskiego
Michał Wiśniewski (AKPA, Karol Makurat)

Michał Wiśniewski to jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiego show biznesu. Jego kreacje sceniczne niejednokrotnie określane były mianem "ekstrawaganckich". Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone włosy.

Muzycznie aktywny jest od 1994 roku. Wtedy z Jackiem Łagwą założył grupę "Ich Troje". Artyści wydali dziewięć albumu, z czego już pierwszy z nich pokrył się złotem. Z kolei czwarty oraz piąty krążek pokrył się diamentem. Najbardziej znane piosenki Michała Wiśniewskiego to "Powiedz", "Babski świat", czy "A wszystko to".

Michał Wiśniewski w młodości

Jest synem Andrzeja i Grażyny Wiśniewskich, która pracowała w domu opieki społecznej. Wokalista ma dwóch braci: Jakuba i Jarosława.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Wellman odsłania kulisy nowego programu. "Nigdy wcześniej tego nie robiłam"

Muzyk miał trudne dzieciństwo, ponieważ jego rodzice rozwiedli się, gdy miał trzy lata. Po rozwodzie chłopiec zamieszkał z ojcem, matka mieszkała natomiast w Niemczech.

W 1986 roku jego ojciec popełnił samobójstwo, a młody Michał znalazł się pod opieką babci. Po jej śmierci trafił do swojej ciotki, a następnie wyjechał do Niemiec. W dzieciństwie dwukrotnie przebywał w domu dziecka.

Żony i dzieci Michała Wiśniewskiego

Artysta jest czterokrotnie rozwiedziony. Pierwszy związek tworzył z piosenkarką Magdą Femme. Byli ze sobą przez pięć lat od 1996 do 2001 roku.

W lutym 2002 wziął ślub cywilny z Martą Mandaryną Mandrykiewicz. Z kolei ich ślub kościelny, który odbył się 10 grudnia 2003 w Kirunie był transmitowany na żywo w programie "Jestem, jaki jestem". Mają dwoje dzieci, Xaviera Michała oraz Fabienne Martę. Ich związek nie przetrwał próby czasu. 

Trzecia żona Michała Wiśniewskiego to Anna Świątczak. Ślub cywilny wzięli w 2006 roku w jego posiadłości w Magdalence, a kościelny w kapliczce Little Church w Las Vegas. Mają dwie córki, Etiennette Annę i Vivienne Vienn. Rozwiedli się w 2011. 

Rok później muzyk wszedł w następny związek małżeński. Pobrał się z Dominiką Tajner i spędził z nią siedem lat. Niespodziewanie złożył wniosek rozwodowy.

Od 2020 jest mężem Poli Wiśniewskiej, z którą ma syna. Najmłodsze dziecko Wiśniewskiego urodziło się w styczniu 2021 i nosi imiona Falco Amadeus.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Michał Wiśniewski. Takie ma wykształcenie

Mieszkając w Niemczech, Wiśniewski uczęszczał do gimnazjum oraz uczył się w szkole muzycznej gry na fortepianie. Zdał tam również maturę.

Po powrocie do Polski podjął naukę w zawodowej szkole budowlanej. Na tym zakończyła się jego przygoda z edukacją. W młodości pracował m.in. w hurtowni cebuli w Łodzi, był monterem, a także otworzył własne biuro tłumaczeń.

Mimo że Wiśniewski nie ma wykształcenia muzycznego, jest jednym z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy artystów na polskiej estradzie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić