Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Zobaczyliśmy dłoń Tuska. Czegoś na niej brakuje

39

Donald i Małgorzata Tuskowie są od 46 lat małżeństwem. Na najnowszym zdjęciu widzimy, że premier Polski nie nosi obrączki. Jego żona w wywiadzie sprzed kilku lat, również przyznała się, że nie zakłada złotego pierścionka. Wiemy dlaczego.

Zobaczyliśmy dłoń Tuska. Czegoś na niej brakuje
Na najnowszym zdjęciu premiera można zauważyć, że nie nosi złotej obrączki (PAP)

Na pierwszy rzut oka premier z żoną wyglądają na idealne małżeństwo. Para lubi także pozować do wspólnych zdjęć, na których można zauważyć bijącą z nich miłość.

Na najnowszym zdjęciu pary, widać, że czegoś brakuje na prawej ręce premiera. Otóż Donald Tusk nie nosi obrączki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tusk się przeliczył? Jest głos z koalicji. "Niepoważna impreza"

Brak złotego krążka można zobaczyć na zdjęciu z kwietnia tego roku. Podczas wyborów samorządowych, Donald Tusk pozował wraz z żoną przy urnie do głosowania. Na jego prawej dłoni nie widać jednak obrączki. Brak obrączki nie świadczy od razu o kłopotach małżeńskich.

Donald Tusk oczywiście obrączkę ma. Na zdjęciu z 2015 roku widać, jak na prawej dłoni błyszczy się jego złota biżuteria. Na zdjęciu pozował z córką Katarzyną.

Żona także nie nosi ślubnej biżuterii

Małgorzata Tusk, żona premiera od dłuższego czasu również nie nosi swojej ślubnej obrączki. Jednak nie warto doszukiwać się w tym spekulacji. Powód jest bardziej przyziemny. W 2013 roku wyznała, dlaczego nie nosi obrączki.

Nie noszę, bo niestety zrobiła się za mała – powiedziała żona premiera w wywiadzie dla "Gali".

Donald Tusk i jego żona Małgorzata są małżeństwem z długim stażem. Pobrali się w 1978 roku, gdy oboje mieli po 21 lat. Cztery lata po ślubie doczekali się pierwszego dziecka - Michała. Po kolejnych pięciu latach, w 1987 roku na świat przyszła córka Katarzyna.

Czy można zdejmować obrączki?

Obrączki ślubne to symbol trwałości związku małżeńskiego. Podczas ślubu kościelnego ksiądz błogosławi obrączki. Towarzyszą temu ceremonialne słowa: "Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Po tym etapie ceremonii, obrączki stają się nie tylko symbolem miłości, ale też pamiątką sakramentu zawartego przed Bogiem.

Noszenie obrączki nie zawsze jest wygodne. Czasami przeszkadza w wykonywaniu niektórych czynności, a noszenie jej w pracy w niektórych przypadkach może skończyć się zgubieniem lub uszkodzeniem.

Niekiedy zdejmowanie obrączki nie ma żadnego podtekstu. Czasami zdarza się, że po prostu o niej zapominamy. Wiele par zdejmuje pierścionki kładąc się spać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić