aktualizacja 

Zwolnili go z TVP. Teraz ujawnia, co będzie robić dalej

8

Ostatnie zmiany w TVP wydarzyły się bardzo dynamicznie. Szczególnie w programie "Pytanie na Śniadanie", gdzie widzowie mogli poznać trzy nowe pary prowadzących. Dodatkowo, stacja informowała o wielu spektakularnych powrotach. Wśród osób, które dołączą do odświeżonego składu TVP, znajdują się Mariusz Szczygieł, Justyna Dobrosz-Oracz oraz Beata Tadla, która będzie jedną z prowadzących "PnŚ".

Zwolnili go z TVP. Teraz ujawnia, co będzie robić dalej
Rafał Patyra w TV Republika (AKPA, AKPA)

Te zmiany w telewizji publicznej spowodowały również kilka głośnych rozstań z dotychczasowymi prezentującymi, którzy byli kojarzeni z TVP i TVP Info. Przykładowo, Danuta Holecka i Michał Rachoń pożegnali się ze swoimi stanowiskami, ale szybko znaleźli zatrudnienie w Telewizji Republika. Teraz okazało się, że widzowie tej stacji niedługo będą mogli oglądać na antenie kolejną osobę dobrze znaną z TVP.

Rafał Patyra ogłosił niedawno, że rozstaje się z TVP. Na początku stycznia serwis Wirtualne Media przekazał informację, że TVP Sport nie zamierza przedłużać z nim umowy, która wygasła jeszcze przed zmianami kadrowymi w stacji. Tego samego dnia Patyra opublikował na swoim profilu społecznościowym wpis, w którym stwierdził: "po 'siedmioletniej jeździe 'Teleexpressem' pociąg nagle wyhamował" - potwierdzając tym samym, że nie będzie już występował w tym programie. Na tamten moment dziennikarz nie zdradził, czy planuje powrót na ekrany. Jednak we wtorek wyszło na jaw, że już znalazł nowe miejsce pracy.

Okazuje się, że Rafał Patyra, podobnie jak inni byli pracownicy TVP, postanowił dołączyć do zespołu Telewizji Republika. We wtorkowy wieczór na antenie tej stacji Katarzyna Gójska ogłosiła, że Patyra wkrótce pojawi się jako prowadzący nowy program "Express Republiki", który zadebiutuje 1 lutego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Zakościelny o powrocie serialu "Kryminalni". "Dostałem taką propozycję"

Podczas wieczornego bloku TV Republika zaprezentowano krótką zapowiedź nowego programu z udziałem Rafała Patyry. Dziennikarz zdradził kilka szczegółów na temat "Express Republiki", który wydaje się być zbliżony formułą do jego poprzedniego programu "Teleexpress". Patyra zapowiedział, że program będzie zawierał "najszybsze w Polsce informacje ze świata polityki, kultury, sportu i rozrywki", emitowane codziennie przed godziną 17.

Prawdziwy polski express, "Express Republiki" - zapowiedział Patyra, zapraszając w ten sposób widzów

Przed rozpoczęciem kariery w TVP, Patyra pracował w TVN i TV Puls. Jego droga zawodowa w Telewizji Polskiej obejmowała udział w kilku programach sportowych, takich jak "Sport telegram" czy "Szybka piłka", a także w "Teleexpressie", "Golu" w TVP Info i porannym show "Dzień Dobry, Polsko". W latach 2022-2023 był prowadzącym "Rodzinny ekspres". Co ciekawe, Patyra był także tematem mediów ze względu na swoją kontrowersyjną przeszłość. Sam przyznał, że w przeszłości dopuścił się zdrady, która zaowocowała narodzinami jego córki.

Autor: ASD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić