Dobre wieści dla Polaków. Taka będzie pogoda we wtorek, 18 października

2

Synoptycy przedstawili najnowsze przewidywania na poniedziałek (18 października) i wtorek (19 października). Wszystko wskazuje na to, że aura się poprawi!

Dobre wieści dla Polaków. Taka będzie pogoda we wtorek, 18 października
Pogoda (Ventusky)

Co nas czeka w poniedziałek? Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Magdalena Muszyńska-Karbowska powiedziała PAP, na przeważającym obszarze kraju będzie on pochmurny. Spodziewane są niewielkie opady deszczu, poza częścią południowo-zachodnią i południowo-wschodnią Polski.

W ciągu dnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na południowym zachodzie oraz na północy kraju. Na północy i północnym wschodzie okresowo może spaść do 5 mm deszczu. Na pozostałym obszarze będą to opady rzędu 1-2 mm. Według prognoz, bez deszczu będzie na południowo-wschodniej i południowo-zachodniej części Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 10-11 stopni w centrum, do 14 stopni na południowym zachodzie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich - podkreśliła Muszyńska-Karbowska, synoptyk IMGW.

A jak będzie w nocy z 18 na 19 października? Przedstawicielka IMGW przekazała, że na przeważającym obszarze kraju wystąpi duże zachmurzenie.

Przejaśnienia spodziewane są tylko na południowym zachodzie i północnym wschodzie Polski. Możliwe są niewielkie opady deszczu, a lokalnie wystąpić mogą też mgły. Temperatura od 3 (północny wschód) do 10 stopni (zachód).

Wtorek przyniesie poprawę pogody!

Muszyńska-Karbowska zdradziła za pośrednictwem PAP, że od wtorku przewidywane jest kilkudniowe ocieplenie. Temperatura na Dolnym Śląsku może dojść nawet do 20 st. Celsjusza!

Generalnie jednak temperatura maksymalna w całym kraju będzie utrzymywać się na poziomie 15-17 st. C. Wzrostom temperatur ma towarzyszyć porywisty wiatr.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić