Eksperci już wiedzą. Taka będzie pogoda na początku czerwca

2

Jaka pogoda będzie w Polsce w najbliższych dniach? Takie pytanie stawia sobie wiele osób. Z zapowiedzi meteorologów wynika, że czekają nas zarówno ciepłe, jak i nieco chłodniejsze oraz deszczowe dni. Dobre warunki atmosferyczne mają nam towarzyszyć przede wszystkim na początku czerwca.

Eksperci już wiedzą. Taka będzie pogoda na początku czerwca
Prognoza pogody na czerwiec 2023 (Pixabay, Pixabay)

Ostatnie dni są pogodne i ciepłe. Czy taka aura pozostanie z nami na dłużej? Z zapowiedzi serwisu fanipogody.pl wynika, że początek czerwca zapowiada się ciepło. Temperatura będzie powyżej normy, ale upały na razie nie są spodziewane.

3 czerwca może nastąpić krótkie ochłodzenie. Istnieje obawa, że temperatury spadną na większym obszarze Polski.

Wiodące modele numeryczne jasno sygnalizują, że ilość opadów na przełomie maja i czerwca będzie poniżej średniej wieloletniej, co wynikać ma z dominacji rozległej blokady antycyklonalnej. Silna i długa insolacja, coraz wyższe temperatury i brak opadów na przeważającym obszarze Polski będą powodować deficyt wilgoci w warstwie korzeniowej - zauważa serwis fanipogody.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zboże techniczne" z Ukrainy. "Nie ma takiego terminu. Ono stało tygodniami na torach. Tam się różne rzeczy działy"

Eksperci podają ponadto, że ma dojść do wyraźnego wzrostu zagrożenia pożarowego. To niewątpliwie niepokojący sygnał.

Pogoda na czerwiec 2023. Kiedy burze i opady?

Z przewidywań meteorologów wynika, że na przełomie maja i czerwca mogą występować przede wszystkim punktowe opady deszczu.

Stabilna sytuacja baryczna z przewagą dni słonecznych i bez opadów powinna pozostać z nami przynajmniej przez 6-7 dni. Potem możliwy jest wzrost dynamiki w atmosferze i częstsze opady na większym obszarze i lokalne burze. Generalnie pierwsza dekada czerwca może zapisać się poniżej normy, jeśli chodzi o opady na sporym obszarze Polski. Susza będzie się pogłębiać - zapowiadają przedstawiciele serwisu fanipogody.pl.

Generalnie zatem zupełny początek czerwca powinien być ciepły i pogodny. Później może dojść do chwilowego ochłodzenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić