Fatalne wieści z IMGW. Będzie padać i grzmieć

9

Daleka od perfekcyjnej jest prognoza pogody, którą na wtorek (30 maja 2023 roku) przedstawili eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści przewidują, że będzie ciepło, a gdzieniegdzie deszczowo i burzowo.

Fatalne wieści z IMGW. Będzie padać i grzmieć
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Nie wszyscy mogą być zadowoleni z przewidywań pogodowych napływających z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW zaznacza, że we wtorek (30 maja) zachmurzenie co do zasady będzie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie wzrośnie natomiast do dużego.

Tam przelotne opady deszczu oraz burze, którym lokalnie towarzyszyć będą opady o wysokości do 15 mm - zauważają eksperci IMGW.

Gdzieniegdzie może też mocniej powiać. "Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północny i północno-wschodni" - spostrzegają meteorolodzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roladki tatarskie. O niebo lepsze od zwykłych mielonych

Temperatura we wtorek wyniesie maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Generalnie powinna oscylować w granicach 20 st. C. Nieco chłodniej będzie nad morzem i w kotlinach górskich (od 15 do 17 st. C).

IMGW zapowiada. Taka pogoda w kolejnych dniach

A co nas czeka w następnych dniach?

"W środę słoneczna aura prognozowana w całym kraju. Jedynie na Podhalu okresami może się nieco zachmurzyć i wtedy padać będzie przelotny deszcz. Temperatura wyraźnie zróżnicowana, od 17°C na południowym wschodzie do 23°C na zachodzie" - podaje IMGW na swojej stronie internetowej.

W czwartek słonecznie będzie już w całej Polsce i nigdzie nie powinno padać. Cieplej niż w środę, bo od 19°C do 25°C, a jedynie nad morzem i na Podhalu od 15°C do 19°C - zapowiadają eksperci.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić