IMGW już wszystko wie. To stanie się we wtorek

1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na bieżąco monitoruje sytuację pogodową w Polsce. We wtorkowy poranek przedstawiciele tego podmiotu przedstawili prognozę na najbliższe godziny. Co wydarzy się w Polsce?

IMGW już wszystko wie. To stanie się we wtorek
W Polsce robi się coraz chłodniej (Ventusky)

Ciepłe i słoneczne dni to już historia. Temperatury wyraźnie spadły, zaś na niebie coraz częściej królują chmury.

Jak będzie we wtorek (10 października)? W dzień ma być pogodnie. "Tylko na zach., płd. i płn. kraju więcej chmur i tam możliwe słabe opady deszczu. Rano miejscami gęste mgły" - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na platformie X.

Temperatura maksymalna od 9°C na południu, około 12°C w centrum, do 17°C na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty - zaznaczono.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne kwoty dla "gwiazd TVP". Posłanka mówi wprost

Trzeba zatem sięgnąć po cieplejsze ubrania. Mamy jednak już prawie połowę października, więc do takich temperatur należy się przyzwyczajać.

IMGW zapowiada. W środę będzie cieplej

Niższe temperatury będą występować coraz częściej, choć możemy również liczyć na odrobinę ciepłego powietrza. Tak będzie choćby w środę (11 października).

W środę pochmurno i wietrznie, ale ciepło. Zachmurzenie przeważnie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na północy i we wschodniej połowie kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C na wschodzie do 23°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni - zapowiada IMGW na stronie internetowej.
W czwartek (12 października) podobnie, sporo chmur, miejscami opady deszczu i silny wiatr. Większe przejaśnienia możliwe będą początkowo na południu, a w drugiej części dnia na północy kraju. Temperatura maksymalna od 15°C na północy do 22°C na południu. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju w porywach do 55 km/h, a nad morzem do 85 km/h, zachodni - podkreślono.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić