Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Nadciąga pogodowy kataklizm. Koniec z gorącymi dniami

22

Niedługo cieszyliśmy się słońcem i temperaturą oscylującą w granicach 20 stopni Celsjusza. Nadchodzi całkowite załamanie pogody, deszcz i ciągły chłód. W niektórych rejonach kraju może nawet zagrzmieć. Jeżeli macie plany na grilla — najlepiej odpalić go jak najszybciej!

Nadciąga pogodowy kataklizm. Koniec z gorącymi dniami
Gwałtowna zmiana pogody w Polsce (Materiały WP, Envato)

Aktualnie Polska jest pod wpływem wyżu, który oznacza dla nas piękną, słoneczną pogodę. Temperatura przekracza niekiedy 20 kresek, a ciepło zachęca do aktywności fizycznej czy spędzania czasu na balkonie i tarasie.

Niestety, radość nie potrwa zbyt długo. Czeka nas powrót do sytuacji sprzed tygodnia, gdy dominował chłód, wiatr, deszcz i duże zachmurzenie. Nachodzi niż z południa, który ma popsuć pogodę praktycznie z dnia na dzień.

Pogoda w Polsce, maj 2023. Prognoza

Niedziela (14.05) zapowiada się jeszcze bardzo słonecznie. Gorzej będzie w poniedziałek (15.05). Możemy spodziewać się ulewnych opadów i burz. Temperatura może obniżyć się nawet do 10 stopni Celsjusza.

Deszcze czekają nas praktycznie przez cały tydzień i to w każdej części Polski. Ogromny przyrost opadów oznacza nie tylko gorsze samopoczucie, ale też problem z wylewającymi się rzekami.

Meteorolodzy ostrzegają, że woda zacznie gwałtownie przybierać. W niektórych miejscach może spaść nawet 50 litrów na metr kwadratowy tygodniowo. Możemy spodziewać się więc lokalnych podtopień.

Kiedy pogoda ostatecznie może się poprawić? Przewidywania synoptyków wskazują, że stabilnej pogody z temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza możemy spodziewać się dopiero w ostatnich dwóch tygodniach maja.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić