Piękna pogoda w Boże Ciało? Polska podzieli się na dwie strefy

12

Sprawiedliwość? Pogoda nie zna takiego pojęcia. Polska będzie podzielona. W jednej części kraju ma być słonecznie, sucho, a także bardzo ciepło, a w drugiej... deszczowo, burzowo i parno. Wyjaśniamy, kogo w Boże Ciało (8 czerwca, czwartek) czeka armagedon.

Piękna pogoda w Boże Ciało? Polska podzieli się na dwie strefy
Pogoda znów staje się kapryśna (Pixabay)

Polska podzieli się na dwie części. Na północy kraju będzie sucho i słonecznie, natomiast na południu wystąpią deszcze i burze. Taka aura ma się utrzymywać od czwartku (8 czerwca, Boże Ciało), aż do końca tygodnia. To niewątpliwie fatalna prognoza dla niektórych Polaków.

Co najmniej do końca tygodnia w południowej połowie kraju spodziewamy się bardzo zmiennej, kapryśnej aury. O każdej porze doby możliwe są zarówno przelotne, jak i ciągłe deszcze, chwilami intensywne, połączone z burzami, gradem i porywistym wiatrem - podkreśla twojapogoda.pl.

Jednocześnie zaznaczono, że strefy opadów będą przemieszczać się bardzo wolno. Często będą w pełni stacjonarne, co może oznaczać fatalne konsekwencje. Przy dużym natężeniu deszczu możliwe są lokalne podtopienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozenek-Majdan wystartuje w wyborach? Wiceszef PO zabrał głos

Sumy opadów sięgać będą od 15 do 30 litrów na metr kwadratowy na nizinach. W górach natomiast wyniosą 30-50 litrów.

Temperatura spadnie. Wszystko za sprawą przeważającego zachmurzenia i opadów. Przeważnie osiągać będzie od 20 do 23 stopni. Będą jednak też takie miejsca, w których nie przekroczy 18-20 st. C. Za sprawą dużej wilgotności powietrza ma być parno i duszno.

Pogoda. Gdzie będzie sucho i gorąco?

W północnej połowie kraju będzie naprawdę ciepło. Temperatury będą przekraczać 25 stopni Celsjusza.

Pod koniec tygodnia w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Pomorze po Kujawy spodziewamy się pierwszego w tym roku upału. Będzie bardzo gorąco, ale niska wilgotność powietrza sprawi, że żar będzie odczuwany mniej dotkliwie - zapowiada wspomniany serwis.

Na początku przyszłego tygodnia pogoda się wyrówna. W Polsce pogodę kształtować będzie wyż, który przyniesie słoneczną i suchą aurę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić