aktualizacja 

Pogoda na Boże Ciało 2022. Co nas czeka w długi weekend czerwcowy?

103

Wielkimi krokami zbliża się Boże Ciało. W tym roku święto przypada 16 czerwca. Jak zawsze, jest to w czwartek. Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym czasie wiele osób decyduje się wziąć urlop na piątek, przedłużając sobie weekend o kilka dodatkowych dni. Jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało 2022? Oto prognoza na długi weekend czerwcowy.

Pogoda na Boże Ciało 2022. Co nas czeka w długi weekend czerwcowy?
Boże Ciało 2022 - prognoza pogody (pixabay.com, GoranH, pixabay.com)

Boże Ciało to czas, kiedy wierni Kościoła katolickiego biorą udział w mszy świętej oraz procesji. Dzień ten wiele osób poświęca również na odpoczynek i spędzenie wspólnego czasu z rodziną. Niektórzy zaś chętnie rozpalają grilla. Czy pogoda w 2022 roku pozwoli na spędzenie Bożego Ciała na zewnątrz?

Boże Ciało 2022. Kiedy wypada?

Boże Ciało jest świętem ruchomym, co oznacza, że każdego roku przypada na inny dzień. Zawsze wypada jednak w czwartek, dokładnie 60 dni po Wielkanocy. W 2022 roku Boże Ciało obchodzone jest 16 czerwca, w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Boże Ciało 2022. Jaka będzie pogoda?

Niestety, w tym roku pogoda na Boże Ciało i cały długi weekend nie zapowiada się zachęcająco. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że w czerwcu możemy spodziewać się zarówno cieplejszych dni, jak i opadów deszczu oraz burz. 

W centrum kraju, m.in. w Warszawie, 16 czerwca możemy spodziewać się temperatury w granicach 16°C, delikatnego wiatru oraz niewielkich opadów deszczu do 2 mm. Taka sama pogoda czeka nas m.in. we Wrocławiu, jednak w województwie dolnośląskim możliwe są większe opady deszczu. 

Nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim, np. w Sopocie, będzie nieco cieplej. Termometry wskażą maksymalnie 22°C. Niestety, musimy liczyć się z zachmurzeniem i prawdopodobieństwem ulewy w granicach 7,5 mm. Boże Ciało w tym roku nie jest więc dobrym czasem na zaplanowanie urlopu nad morzem. 

W województwie małopolskim, m.in. w Krakowie, pogoda zapowiada się podobnie. Temperatura będzie oscylować w granicach 15°C. Turystów i mieszkańców Krakowa czekają też ulewne deszcze. 

Na szczęście od piątku 17 czerwca 2022 roku pogoda ulegnie lekkiej poprawie. Dlatego też, nawet jeśli w Boże Ciało nie będziemy w stanie spędzić czasu na zewnątrz, długi weekend wciąż będzie dobrym momentem na zaplanowanie wyjazdu za miasto. Przed zorganizowaniem podróży warto jednak upewnić się i sprawdzić, w których miejscach Polski pogoda ma się poprawić.

Boże Ciało 2022. Obchody

W Polsce Boże Ciało jest jednym z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. W tym dniu wszystkie osoby wierzące uczestniczą w uroczystych mszach oraz procesjach. Podczas przemarszu dzieci, które w maju przystąpiły do Pierwszej Komunii, posypują trasę płatkami kwiatów. 

Zobacz także: Nadchodzi długi weekend. Tu znajdziesz pokój na ostatnią chwilę. Pustki w hotelach!
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić