aktualizacja 

Pogodowy armagedon! -50 stopni i rekordowe śnieżyce

112

W Polsce zima zelżała, natomiast w Ameryce Północnej sytuacja jest zgoła odmienna. Tam notowane są przeraźliwe mrozy i rekordowe śnieżyce. Dochodzi nawet do paraliżu miasteczek!

Pogodowy armagedon! -50 stopni i rekordowe śnieżyce
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, trendobjects)

Portal pogoda.se.pl spostrzega, że w Ameryce Północnej występuje istny "pogodowy kataklizm". Silny atak zimy uderzył w Park Narodowy Yosemite w Kalifornii. Odnotowane zostały tam wręcz rekordowe opady śniegu. W wyższych partiach parku wyniosły one nawet 455 cm!

W Kalifornii dawno nie spadło aż tak dużo śniegu. Poprzednio ten region mocno zasypało w 1996 roku (434 cm białego puchu).

Potężne opady doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego. Niektóre miasteczka zostały odcięte od świata.

W innych rejonach Ameryki Północnej temperatura spadła do... -50 stopni Celsjusza! Taką wartość wskazały termometry na północy Kanady. Tak zimno nie było tam od 1998 roku.

Kiedy zima wróci do Polski?

W Ameryce Północnej śnieżyce i potężny mróz, a w Polsce... aura stricte jesienna. Mrozy zelżały, śnieg zniknął, więc tak naprawdę trudno odczuć, że obecnie mamy zimę. Wkrótce się to zmieni.

Już w okolicach czwartku do kraju nieśmiało powracać zaczną ujemne temperatury. W piątek prawdopodobnie mróz zostanie z nami również w dzień. Na wschodzie kraju ujemne temperatury zostać miałoby by również na weekend - podkreślono na portalu fanipogody.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić