Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Od razu wysiedli z aut. Nagranie z tunelu w Warszawie

106
Podziel się:

GDDKiA opublikowała na YouTube dość niecodzienny materiał. Widzimy na nim kilka urywków, które prezentują totalnie zaskakujące zachowania kierowców. Pewnie wiele osób nawet nie zdawało sobie sprawy, że są do tego zdolni.

Od razu wysiedli z aut. Nagranie z tunelu w Warszawie
Nieodpowiedzialni użytkownicy tunelu na S2 pod Ursynowem (YouTube)

"Nieodpowiedzialni użytkownicy tunelu na S2 pod Ursynowem" - taki tytuł nosi materiał zaprezentowany przez GDDKiA.

Zdecydowana większość z ponad pół miliona kierowców, którzy w ciągu niespełna dwóch tygodni od otwarcia przejechali przez tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy, zachowuje się zgodnie z przepisami. Niestety, zdarzają się też wyjątkowo nieodpowiedzialni, którzy narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników najdłuższego w Polsce tunelu - zaznaczono w opisie nagrania.

Poczynania kierowców są rejestrowane przez kamery. "Obraz ze 134 kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. W określonych sytuacjach uruchamiany jest też system wentylacyjny tunelu" - donosi GDDKiA.

Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń. Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez postój za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka czy też nocną zorganizowaną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej - dodano.

Policja o wszystkim się dowie

GDDKiA zapewniła, że gromadzone materiały będą przekazywane policji. Nierozsądni kierowcy nie unikną zatem konsekwencji. "Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać Policji" - podkreślono.

Użytkowniku obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takich zachowań. To zagrożenie dla uczestników ruchu i ciebie samego!!! - apeluje GDDKiA.
Zobacz także: Nieodpowiedzialni użytkownicy tunelu na S2 pod Ursynowem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
OLO
4 miesiące temu
TO ZE POLSKI NAROD JEST GLUPI I NAIWNY TO WIEMY WYSTARCZY ZE BOLKA WYBRALI NA PREZYDENTA A TO CO MLODZI ROBI TO DLA SZPANU
Pastor lasów
4 miesiące temu
Myślę że tam na nagraniu nikt nie staje na głowie to coś w rodzaju modlitwy dziękczynnej za bezpieczenie przejechaną drogę lub coś w rodzaju błogosławieństwa niedługo ksiądz będzie zbierał na gumy żeby nie ryzykować zlapania żadnego choróbska od ministrantów może to jeden z tych fanatyków oszołomów cały kraj w tym dziadostwie płynie to nie wina obywateli
Bob
4 miesiące temu
W normalnym kraju zaraz byłyby wszystkie służby ruch wstrzymany co za idiota siedzi na monitoringu i nie reaguje na takie jawne łamanie przepisów i niebezpieczeństwo ?
Piotrek
4 miesiące temu
nie jeden konfident prawilny tutaj jeszcze odszczeka co napisał, jak sam dostanie mandacik za jakąś pierdółkę, ale będzie to oczywiście zagrożenie bezpieczeństwa, hahaha opresyjne państwo zaczęło łowy
Rolnik
4 miesiące temu
Bydło w kapturze i dresie to częsty obrazek na polskich drogach - jeżdżace czterema zerami lub innymi trzyliterowymi markami
Gorgie
4 miesiące temu
Powinien pójść wniosek do sądu o ukaranie. Mandaty to zdecydowanie za nisko. Za takie celowe (chyba nikt nie ma wątpliwości) stwarzanie zagrożenia zakaz prowadzenia pojazdów, skierowanie na badania psychiatryczne i ze dwa tygodnie aresztu. Gdyby zginął w wypadku ktoś usiłujący uniknąć potrącenia, to wtedy by tłumaczyli, "że to niechcący ..."
obywatel
4 miesiące temu
na 20 lat do więzienia !!!
Kierowca
4 miesiące temu
Jeździłem po całej Europie i Polsce ale nigdzie się nie spotkałem z takim chamstwem jak na śląsku Cieszyńskim i okolicach ?? nie dość że chamstwo to bardzo źli ludzie
łolaboga
4 miesiące temu
myśloł, że 3 gulfy only, une to na bluetufa działajo, potymu staneli, bo jednymu połerbank wysiodł, a tu cało plejado gwiazuf. świot pełyn jest tajemnicuf i gulfuf i ałdicuf..
Widlarz
4 miesiące temu
Wioska
Temidaaa
4 miesiące temu
Czy nie ma gdpr kto jest taki głupi że pokazuje twarze ludzi....Ci jegomościów teraz piękne pieniądze dostaną od sądu....
filantrop
4 miesiące temu
Dresy przyszły ze wschodu...
ujek
4 miesiące temu
dziecko siku musi, pas awaryjny, co za służbiści !
albedo
4 miesiące temu
Przyjechali z Sierpuchowa i pierwszy raz widzieli tunel.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić