Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Pogodowy armagedon! Eksperci IMGW biją na alarm

4
Podziel się:

Bardzo niepokojące są prognozy, jakie na piątek dla Polski przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Należy być przygotowanym na bardzo silny wiatr.

Pogodowy armagedon! Eksperci IMGW biją na alarm
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

IMGW donosi, że wschodni obszar Europy i częściowo północny oraz centralny będą pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Barentsa. Co za tym idzie, mieszkańcy wymienionych obszarów odczują towarzyszące mu fronty atmosferyczne.

Choćby Polacy będą mieli do czynienia ze wspomnianym niżem. Chłodny front atmosferyczny ma się przemieszczać od północy kraju.

Specjaliści z IMGW podają, że w piątek czeka nas zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od północy kraju. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Na krańcach wschodnich i w Bieszczadach możliwy jest natomiast deszcz ze śniegiem.

Nie to przykuwa jednak największą uwagę w prognozach IMGW. Najistotniejsza wydaje się być zapowiedź dotycząca wiatru. Ma on sięgnąć nawet 100 km/h!

Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, na Wybrzeżu także silny, do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na południu osiągną do 70 km/h, na północy do 90 km/h, a nad samym morzem i miejscami na Warmii oraz Suwalszczyźnie do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr osiągnie porywy do 100 km/h, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - podkreśla IMGW na swojej stronie internetowej.

Eksperci IMGW wydali alerty!

Sytuacja jest naprawdę poważna, o czym świadczy fakt, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla północnej oraz centralnej Polski. Są to alerty drugiego i pierwszego stopnia.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są jutro w pierwszej połowie dnia - zaznacza IMGW.
Zobacz także: Pomysły PiS na walkę z inflacją. Belka: To byłaby katastrofa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
JA!
2 tyg. temu
mapa powinna zawierać legendę. Z załączonej nic nie wynika. Pismak i edytor do szkoły podstawowej po naukę!
od...
2 tyg. temu
trzech tygodni w Małopolsce nie ma słońca, jest buro ponuro i mróz. Mam juz dość. Rzygać sie chce od tego betonowego nieba. Tylko słychać jak ponad tym wałem "chmur" latają i rozpylają smugi i to wszystko opada i powoduje kolejny beton na niebie.
mmmmmbb
2 tyg. temu
Polsko-języczny rząd to jest prawdziwy armagedon .
Echżycie
2 tyg. temu
Eksperci biją na alarm. Ja nie chcę. Niech między sobą się okładają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić