BOB| 
aktualizacja 

Potężny antycyklon nadchodzi do Polski. Dla wielu osób to złe wieści

276

W nocy ze środy na czwartek czeka nas istotna zmiana w pogodzie. Trzeba nastawić się na bardzo wysokie ciśnienie, a to niesie ze sobą dolegliwości dla wielu osób.

Potężny antycyklon nadchodzi do Polski. Dla wielu osób to złe wieści
Na zdjęciu: Polska (Ventusky)

Ostatnio jesień jest bardzo łaskawa dla Polaków. Przeważnie mamy dość wysokie temperatury, sporadyczne opady deszczu i trudno znaleźć powody do narzekania. Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się aurą, którą obecnie mamy za oknem.

Złe informacje dla wielu Polaków

Mamy jednak złą wiadomość. Nad Polskę zmierza potężny antycyklon, a to oznacza dość dużą zmianą, którą odczuje wiele osób. Chodzi przede wszystkim o meteopatów.

Antycyklon idzie do naszego kraju znad portugalskiego archipelagu Azory. W nocy ze środy na czwartek (z 9 na 10 listopada) będziemy mieć bardzo duży skok ciśnienia, bo może wzrosnąć nawet o ponad 20 hPa.

Efekt będzie taki, że w całej Polsce będziemy mieć ciśnienie w granicach 1034-1038 hPa. Tak będzie nawet do najbliższej soboty, co dla wielu osób oznacza uciążliwe dolegliwości.

Meteopaci będą bardziej narażeni na bóle stawów, głowy, senność i rozkojarzenie. Nasilą się także problemy starszych osób, które cierpią na choroby układu krążenia. W takich dniach nie jest niczym dziwnym, że karetki pogotowia częściej jeżdżą do pacjentów.

Co należy robić, czy wysokie ciśnienie daje się we znaki? Najlepiej dużo więcej odpoczywać. Zaleca się także drzemki w ciągu dnia, które pomogą pozbierać siły.

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Najbardziej egzotyczny region w Polsce. Podlasie zachęca niesamowitymi atrakcjami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić