Załamanie pogody! Zrobi się biało? Już wszystko jasne

15

Wszystkich Świętych już za nami. Rozpoczął się listopad, co sprawia, że wiele osób powoli zaczyna myśleć o zimie i Bożym Narodzeniu. Czy już w najbliższym czasie należy spodziewać się akcentów kojarzonych z najchłodniejszą porą roku?

Załamanie pogody! Zrobi się biało? Już wszystko jasne
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

1 listopada w sporej części kraju było naprawdę pogodnie i ciepło. Oczywiście w niektórych regionach aura totalnie nie sprzyjała. Gdzieniegdzie było chłodno i mglisto.

Jaką pogodę przyniosą nam kolejne dni? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej donosi, że 2 listopada będzie pochmurno. Jeżeli planujesz wyjść z domu, nie zapominaj o parasolce.

Miejscami, z wyjątkiem północnego zachodu, opady deszczu - zapowiada IMGW.

Termometry wskażą od 12 do 16 stopni Celsjusza. Pogodnie ma być w czwartek (3 listopada). Tego dnia maksymalna temperatura to 15 stopni Celsjusza.

A jaki będzie pierwszy weekend listopada? Niestety, nie ma dobrych informacji. Od 4 do 6 listopada ma być pochmurno i deszczowo. Jedynie w sobotę na zachodzie Polski ma się przejaśnić. Raczej nie pojawią się tam opady. Termometry w sobotę i niedzielę pokażą maksymalnie około 10 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w piątek na północy porywisty, z kierunków zmieniających się z przewagą zachodnich i południowych - zaznacza IMGW.

Czy w listopadzie spadnie śnieg?

Nic nie wskazuje na to, by najbliższe dni miały przynieść opady śniegu. Temperatury mają być dodatnie, więc na biały puch będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

1 listopada IMGW donosił, że "dzisiejsza realizacja modelu WRF-GFS Medium zdecydowanie odmienna od wczorajszej. Opady śniegu z deszczem pozostają więc na dziś melodią nieokreślonej przyszłości. Listopad wg modelu od ECMWF z dodatnią anomalią średniej temperatury".

Zobacz także: "TVP swój cel osiągnęła". Ekspertka o debacie Tusk - Morawiecki
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić