Taka będzie majówka. Pogoda daleka od ideału

0

Wielkimi krokami zbliża się majówka 2022. Jeżeli ktoś liczył na potężną dawkę słońca, to mocno się rozczaruje. Pogoda będzie dość kapryśna.

Taka będzie majówka. Pogoda daleka od ideału
Jaka pogoda w majówkę? (Ventusky)

Wstępne prognozy wskazują na to, że majówkę spędzać będziemy w polu obniżonego ciśnienia łączącego dwa odległe niże. "Na dodatek oba te niże łączył będzie niemalże stacjonarny (zalegający nad Polską), pofalowany front atmosferyczny" - czytamy na wiadomości.wp.pl.

Ekspert z wrocławskiego Cumulusa przewiduje, że przez całą majówkę towarzyszyć nam będzie zmienna aura. Chmury mają się przeplatać z pomieniami słonecznymi. Od czasu do czasu popada przelotny deszcz. Popołudniami pojawić się mogą natomiast wiosenne burze.

Do majówki prognozy mogą się jeszcze zmienić, ale wstępnie możemy oczekiwać temperatur w Polsce między 1-3 maja na poziomie około 10-22 st., przy czym najcieplej na być na południu i wschodzie, a najchłodniej na zachodzie i północy - podaje z kolei dobrapogoda24.pl.

Pogoda. Kapryśna majówka 2022

Generalnie doniesienia płynące z różnych stron wskazują na to, że w trakcie majówki pogoda nie będzie perfekcyjna. Trzeba być tak naprawdę przygotowanym na wszystko.

Na domiar złego po majówce może nastąpić ochłodzenie. Pogoda zatem generalnie nas nie zamierza rozpieszczać. Ci, którzy pragną wysokich temperatur, zdecydowanie muszą uzbroić się w cierpliwość. Póki co aura jest bardziej jesienna aniżeli wiosenna.

Zobacz także: Długi weekend majowy. Jaka będzie pogoda?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić