aktualizacja 

To koniec lata! Gwałtowny spadek temperatury. Pogoda w Polsce zaskoczy

139

Takiej prognozy mało kto się spodziewał. Sezon wakacyjny dla wielu dobiegł już końca. Ostatni szczęśliwcy cieszą się letnim wypoczynkiem jeszcze na początku września, ale za moment trzeba będzie wrócić do codziennych obowiązków. Wówczas szara rzeczywistość, a także pogoda w Polsce, może przytłoczyć. Aura w naszym kraju ma wkrótce ulec gwałtownej zmianie. Pogorszenie warunków będzie szczególnie odczuwalne nad Bałtykiem. W Trójmieście temperatura w nadchodzącym tygodniu ma spaść nawet do 5 stopni Celsjusza.

To koniec lata! Gwałtowny spadek temperatury. Pogoda w Polsce zaskoczy
To koniec lata! Gwałtowny spadek temperatury. Pogoda w Polsce zaskoczy (Pixabay)

Pogoda w Polsce bywa kapryśna, nawet w samym środku lata. Gdy nad Morzem Śródziemnym słoneczna aura to niemal pewna sprawa, u wybrzeży Bałtyku często towarzyszy nam deszcz i silny wiatr. Do tego dochodzą burze z piorunami, przed którymi regularnie ostrzega IMGW. Kiedy doczekamy się już dobrej pogody, nigdy nie wiadomo, na jak długo ona z nami zostanie. Niestety, na początku września lato nad Morzem Bałtyckim trzeba będzie uznać za zakończone. Jak wynika z zapowiedzi synoptyków, w ciągu kilku najbliższych dni temperatura w Trójmieście ma spaść do zaledwie 5 stopni Celsjusza.

Koniec lata. Pogoda w Polsce zaskoczy

Zaplanowaliście w tym roku późny urlop? Wybieracie się nad Bałtyk we wrześniu 2022? Czeka was prawdopodobnie spore rozczarowanie. W Chorwacji, Turcji czy Bułgarii plażowicze jeszcze korzystają z pięknej aury. Niestety, pogoda w Polsce nie będzie tak rozpieszczać żądnych promieni słonecznych wczasowiczów.

By rozwiać wątpliwości, wystarczy dokładnie przyjrzeć się prognozom na najbliższy tydzień dla Trójmiasta. W poniedziałek 5 września termometry w Gdańsku wskażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Nocą będzie jeszcze o około 6 stopni chłodniej. Zachmurzenie umiarkowane, ale chwilami może popadać. We wtorek w ciągu dnia ma być podobnie. Najgorsze przyjdzie w nocy z wtorku na środę. Jak wynika z zapowiedzi synoptyków, w południowych dzielnicach Gdańska temperatura w nocy spadnie do zaledwie 5 stopni Celsjusza. Na Kaszubach nie będzie lepiej. Niewykluczone, że zrobi się jeszcze chłodniej.

Pomorze odetchnie w środę i czwartek, gdy słupki rtęci dobiją nieco wyżej, ale już od piątku nad Bałtykiem czeka nas bardzo przykra niespodzianka. Ma zacząć się dłuższa seria deszczowych dni. Potrwać ma do kolejnego tygodnia. Tylko 16 stopni Celsjusza w ciągu dnia to zdecydowanie nie jest pogoda na plażowanie. Przyszły weekend wczasowicze spędzą najpewniej pod parasolami.

Trójmiasto nie jest odosobnione. Na całym wybrzeżu aura ma być podobna. Wygląda na to, że lato nad Bałtykiem dobiega końca. Urlopowiczom, którzy jeszcze w pierwszej połowie września zamierzają udać się nad Bałtyk, pozostaje mieć nadzieję, że tym razem prognozy pogody okażą się nietrafione.

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić