aktualizacja 

W sobotę 11 lutego się zacznie. Polacy muszą uważać

29

Ostatnie dni były względnie spokojne, jeśli chodzi o pogodę w naszym kraju. Niestety, w najbliższym czasie trochę się zadzieje i nie będą to pozytywne zmiany. Wszystko przez niż o imieniu Robert.

W sobotę 11 lutego się zacznie. Polacy muszą uważać
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Imię Robert wielu Polakom kojarzy się pozytywnie, choćby za sprawą Roberta Lewandowskiego. Tym razem takie imię zyskał niż, który zaserwuje nam bardzo nieprzyjemną aurę! Do naszego kraju zawita w sobotę (11 lutego). Wiadomo, co może się wydarzyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie na ferie w Polsce? Tam pogoda murowana. "Warunki cudowne"

Aktywny front atmosferyczny związany z niżem Robert przyniesie wichury z wiatrem do 90 km/h. Mogą one wystąpić na północy Polski. Poza tym w wielu regionach spadnie deszcz i śnieg.

Po odsunięciu się niżu napłynie do wschodniej połowy kraju nieco chłodniejsze powietrze i po opadach deszczu oraz w rejonach topniejącego śniegu dojdzie miejscami do zamarzania powierzchni i tworzenia się lodu - przekazał serwis dobrapogoda.pl.

Przelotne opady deszczu, lokalnie śniegu i deszczu ze śniegiem pojawią się w Polsce już w piątek 10 lutego. "Z frontu okluzji popada słabo i miejscami na północy między wybrzeżem, Kujawami po Podlasie i Mazury. Front będzie mało aktywny i zaznaczy się nad krajem głównie rosnącym zachmurzeniem i drobnymi opadami, głównie na północy i lokalnie na zachodzie" - spostrzega portal.

IMGW prognozuje. Taki będzie weekend

Prognozą na weekend podzielił się również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogodę pod koniec tygodnia będzie kształtował aktywny niż z frontami atmosferycznymi, przemieszczający się znad północnego zachodu na wschód i południowy wschód kraju. Przyniesie on porywisty wiatr, duże zachmurzenie i opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie także opady marznące. W nocy nadal będzie mroźno, zwłaszcza na południu Polski - przekazali eksperci z IMGW.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić