aktualizacja 

Wrzesień 2022 będzie inny. Długoterminowa prognoza pogody na po wakacjach

359

Ci, którzy narzekali na upały, mają powody do radości. Gorące dni odchodzą w zapomnienie. Wrzesień przyniesie diametralne ochłodzenie. Ile stopni pokażą termometry? Pojawiła się już długoterminowa prognoza dla Polski, która niesie odpowiedź na to pytanie.

Wrzesień 2022 będzie inny. Długoterminowa prognoza pogody na po wakacjach
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Copyright Tim Robberts)

Za moment wakacje 2022 zostaną zakończone. Jednocześnie do historii przejdą upalne dni. Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie co do zasady były ciepłe i pogodne. Miłośnicy upałów zdecydowanie nie mają powodów do narzekań.

Ostatnie dni sierpnia upłyną pod znakiem chłodniejszej pogody. Temperatura będzie się wahać od 18 do 24 stopni Celsjusza.

Kulminacyjna faza ochłodzenia przypadnie na ostatni dzień mijającego miesiąca, kiedy to płynąć ma wyjątkowo chłodne powietrze z wysokich szerokości geograficznych o cechach polarnych - podano na fanipogody.pl.

Wrzesień 2022 przywita nas natomiast kolejną falą chłodu. Temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Czas już zatem odpowiednio przygotować garderobę na chłodniejsze dni. Ubrania, które regularnie używaliśmy w trakcie wakacji, można już odłożyć na bok.

Nadchodzą bardzo zimne noce

Dni nie będą już tak ciepłe, jak w ostatnim czasie, a poza tym czekają nas bardzo chłodne noce. Na nizinach termometry mają wskazać poniżej 10 stopni Celsjusza. Przy gruncie może być nawet około 0 st. C!

Eksperci donoszą, że cieplej ma się zrobić w okolicach 3-5 września, ale to nie oznacza powrotu upałów. Termometry pokażą jednak powyżej 20 stopni Celsjusza. Generalnie warto oswajać się z myślą, że wielkimi krokami nadchodzi jesień 2022. Trzeba być gotowym na niższe temperatury.

Większe ochłodzenie z obniżeniem temperatury poniżej normy jest możliwe na przełomie pierwszej i drugiej dekady września. Są to jednak bardzo odległe wyliczenia - spostrzega w najnowszej prognozie długoterminowej serwis fanipogody.pl.
Zobacz także: Celebryci walczą z inflacją, a Pazurowie łamią prawo przez kabanosy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić