Zima rozpycha się łokciami. Kiedy powrót jesieni? Ekspert podaje datę

5

Zima coraz śmielej rozpycha się łokciami. W naszym kraju absolutnie nie brakuje stricte zimowych krajobrazów. Czy to znak, że jesień odeszła już w zapomnienie? Głos w tej sprawie zabrali pogodowi eksperci.

Zima rozpycha się łokciami. Kiedy powrót jesieni? Ekspert podaje datę
Czy zima już na dobre rozgościła się w Polsce? (Getty Images, Michal Fludra/NurPhoto)

Teoretycznie mamy obecnie środek jesieni. Teoria w tym przypadku jednak nijak ma się do rzeczywistości. W wielu miejscach naszego kraju na dobre rozszalała się zima. W tym tygodniu wystąpiły już bardzo intensywne opady śniegu, natomiast w nocy temperatury spadały poniżej zera.

W poniedziałek (27 listopada) zimowa aura zaskoczyła Pomorze. We wtorek (28 listopada) śnieżna pogoda była obecna również w południowych partiach Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojna na spiny w PiS. Wskazał na "drugą frakcję"

Zapewne nie brakuje osób, które marzą choćby o chwilowym ociepleniu. Czy jest szansa na to, że jesień znów wysforuje się na pierwszy plan?

Niestety, prognozy długoterminowe nie dają takiej nadziei. Śnieg i mrozy mogą utrzymywać się w kraju jeszcze przez długi czas.

Pogoda. Zima nie ustąpi?

Choćby serwis fanipogody.pl donosi, że w najbliższych tygodniach mrozy i opady najprawdopodobniej nie ustąpią. Ocieplenie może nastąpić w okolicach 13 grudnia.

Czy to oznacza, że święta Bożego Narodzenia nie będą białe? Wspomniany portal uważa, że niekoniecznie.

Przy zachodniej cyrkulacji powietrza sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z tygodnia na tydzień. Pamiętacie ubiegły rok? Na początku grudnia choćby w Lublinie leżało kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Silny atak zimy na początku miesiąca w żaden sposób nie przeniósł się na białe i śnieżne święta - podkreślono.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić