Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

W Tatrach ukrywa się szaleniec? Trwa obława

377

Policja z Zakopanego szuka mężczyzny, który maltretował psa w rejonie Doliny Małej Łąki. Według relacji świadków chciał "złożyć go w ofierze", mówił ze wschodnim akcentem i zachowywał się jak były żołnierz.

W Tatrach ukrywa się szaleniec? Trwa obława
(PAP, Adam Warżawa)

Pracownik parku próbował go powstrzymać. W czwartek wieczorem zakopiańska policja została wezwana w rejon Doliny Małej Łąki przy Drodze pod Reglami do mężczyzny katującego psa. Podleśniczy i spacerujący w pobliżu turyści widzieli jak rzucał nieszczęsnym zwierzęciem o skały i drzewa.

Powiedział, że rytualnie składa psa w ofierze. Napastnik rzucił się z pięściami na interweniującego pracownika parku, a kiedy ten się wycofał, schował psa do plecaka i szybkim krokiem wszedł do lasu. Niedługo później na miejsce przyjechała wezwana przez podleśniczego policja.

Mężczyzna radził sobie bardzo dobrze w trudnym, nieznanym przez siebie terenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być byłym żołnierzem - powiedział Edward Wlazło, Komendant Straży Parku w rozmowie z Portalem Tatrzańskim.

Teraz szuka go straż parku, policja i straż graniczna. Poszukiwany ma wyraźny wschodni akcent, jest wysoki i dobrze zbudowany. Z uwagi na podejrzenie, że przeszedł wojskowe przeszkolenie, w Zakopanem już zyskał przydomek "Rambo". Turyści chodzący po Tatrach powinni zachować ostrożność - poszukiwany jest groźny, może być również psychicznie chory.

Rysopis. Poszukiwany ma około 30-35 lat i 180-185 cm wzrostu. Jest blondynem o nieco dłuższych włosach. Miał kilkudniowy zarost. Był ubrany w jasną, sięgającą za biodra sportową kurtkę, szare spodnie, sportowe buty i ciemny plecak. Jak podaje serwis Tatromaniak, w przypadku zauważenia człowieka odpowiadającego temu opisowi, świadkowie proszeni są o niezwłoczny kontakt ze Strażą Parku: 18 20 23 280 lub 695 408 097 (Komendant Straży Parku – Edward Wlazło).

Zobacz także: Zobacz też: Nie zauważył. Uwolnić go musieli strażacy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ma wyraźny wschodni akcent, jest wysoki i dobrze zbudowany.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić