Adam Małysz nie jest katolikiem. Co ze świętami Bożego Narodzenia?

85

Adam Małysz to ikona polskich skoków narciarskich. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo sukcesów zapisał na swoim koncie. Mniejsze grono zapewne wie o tym, iż Małysz nie jest katolikiem. Jak zatem spędza Boże Narodzenie?

Adam Małysz nie jest katolikiem. Co ze świętami Bożego Narodzenia?
Adam Małysz (AKPA)

Adam Małysz przez wiele lat zachwycał polskich fanów skoków narciarskich. "Małyszomania" ogarnęła praktycznie cały kraj, a konkursy z udziałem Małysza były traktowane jak święto. Gdy tylko wkraczał do akcji, wiele osób zasiadało przed telewizorami i ściskało kciuki za jak najlepszy rezultat.

Media rozpisywały się na temat jego sukcesów. O osiągnięciach Małysza było naprawdę głośno. Mniej mówiło się na temat tego, że nie jest katolikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gollob i Małysz składają życzenia WP SportoweFakty!

Małysz pochodzi z Wisły i urodził się w rodzinie luterańskiej. W co zatem wierzy? Legendarny skoczek, a dziś prezes Polskiego Związku Narciarskiego, uznaje Biblię za wyłączne źródło prawdy objawionej. Jednocześnie nie uznaje autorytarnej pozycji papieża.

Luteranie również obchodzą święta w dniach 24-26 grudnia. W tym miejscu warto zauważyć, że żona Adama nie podziela jego wiary. Iza Małysz jest bowiem katoliczką.

Jak wyglądają święta Adama Małysza?

Za pośrednictwem RMF FM Małysz wyjaśnił, że w wyznaniu katolickim i luterańskim zwyczaje świąteczne są podobne. Katolicy i ewangelicy mają choinkę oraz 12 potraw. - My możemy w wigilię jeść mięso w przeciwieństwie do katolików. Jak miałem wigilię w domu rodzinnym to jadłem mięso. Ale teraz przekonałem się do karpia, bo nie ma ości w nim. (...) Kupujemy albo fileta, albo teściowa ma złotą rączkę i wyciąga te ości - mówił Małysz.

Boże Narodzenie, najpiękniejsze święto, od zawsze było dla mnie czasem rodzinnym i radosnym, a z pewnością czymś znacznie ważniejszym niż zwykłe pielęgnowanie tradycji. Wspólne kolędowanie, kolacje wigilijne i radość z narodzin Chrystusa jest tym, co istotne. Staramy się, aby nadal było to dla naszej rodziny ważne święto - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić