aktualizacja 

Akcja policji w Berlinie. Wszystko nagrano

92

W ostatnim czasie duże wydarzenia sportowe regularnie zakłócane są przez aktywistów. Już wcześniej grupa "Ostatnie Pokolenie" zapowiadała, że pojawi się na trasie maratonu w Berlinie. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak aktywiści rozlali farbę i próbowali przykleić się do jezdni. Konieczna była interwencja policji.

Akcja policji w Berlinie. Wszystko nagrano
Na zdjęciu: aktywiści w Berlinie (EPA, Filip Singer)

Do zdarzenia doszło na krótko przed startem Maratonu Berlińskiego. Aktywiści z grupy "Last Generation" (Ostatnie Pokolenie - dop. red.) przedarli się przez barierki oddzielające publiczność od trasy. Następnie rozlali farbę i próbowali przykleić się do asfaltu.

Do akcji od razu wkroczyła policja i służby bezpieczeństwa. Jak poinformował portal tagesschau.de, momentalnie udaremniły próbę zablokowania trasy (zobacz nagranie poniżej).

Głos zabrała rzeczniczka berlińskiej policji. Wiadomo, że w sumie osiem osób wybiegło na trasę. Służby aktualnie ustalają ich dane osobowe, aktywiści zostali także zatrzymani. Całe zdarzenie nie miało wpływu na przebieg wydarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: zobacz "Messiego" z... Uzbekistanu. Wow!

Robimy to, ponieważ znaleźliśmy się w sytuacji nadzwyczajnej. W egzystencjalnym niebezpieczeństwie. Nie możemy uciec przed katastrofą klimatyczną - przekazywała grupa w komunikacie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Już w piątek jej przedstawiciele informowali o możliwości zablokowania trasy maratonu. Policja zareagowała momentalnie poprzez wydanie rozporządzenia zakazującego niezarejestrowanych demonstracji. Zagrożono także karą w wysokości 2000 euro.

W Berlinie rekord świata ustanowiła Tigst Assefa. Reprezentantka Etiopii pokonała 42,195 km w czasie 2:11:52 godz. To czas o ponad dwie minuty lepszy od poprzedniego rekordu. Wśród mężczyzn triumfował Kenijczyk Eliud Kipchoge z wynikiem 2:02:42 godz.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić