Alaksandr Łukaszenka wystartował w sztafecie. Wynik nie jest zaskoczeniem

11

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, wraz ze swoim synem Nikołajem, wziął udział w biathlonowej sztafecie. Do rywalizacji w Mińsk Ski Challenge przystąpiły aż 63 zespoły. Drużyna głowy państwa okazała się najlepsza.

Alaksandr Łukaszenka wystartował w sztafecie. Wynik nie jest zaskoczeniem
Alaksandr Łukaszenka na trasie biathlonu (tvr.by)

Do zawodów przystąpili państwowi działacze. W centrum sportów zimowych w Raubicze rywalizowano na dystansie 4x2 km. Na start zdecydował się m.in. prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Zespół Łukaszenki uzupełniły byłe biathlonistki Swiatłana Kanaszenko, Liudmiła Kalinczyk oraz syn prezydenta Nikołaj. To właśnie on miał największy wpływ na końcowy wynik. Białoruska telewizja relacjonowała, że dysponował dobrze przygotowanym sprzętem, a także świetnie spisał się na strzelnicy. Pokonał nawet Sierhija Nowikowa, medalistę olimpijskiego.

Alaksandr Łukaszenka ruszył na trasę jako ostatni. Utrzymał prowadzenie do samej mety. Podium uzupełniły drużyny z Witebska i Brześcia. Po uroczystym wręczeniu nagród licznie zgromadzeni kibice mogli porozmawiać z prezydentem.

Zawsze trudno jest wygrać. Zwłaszcza gdy jesteś obserwowany, wybaczcie nieskromność, przez miliony oczu - mówił Łukaszenka.

Łukaszenka wygrał sztafetę. Sporty zimowe to jego pasja

Aleksandar Łukaszenka to wielki fan sportów zimowych. Regularnie pojawia się na lodowisku, gdzie bierze udział w meczach hokejowych.

Białoruś miała nawet zorganizować mistrzostwa świata. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Dodajmy, że 9 sierpnia rozpoczęły się tam masowe protesty. Obywatele nie zgadzają się z wynikami wyborów prezydenckim, w których Łukaszenka zdecydowanie zwyciężył.

Zobacz także: "To przechodzi ludzkie pojęcie". Artur Szpilka totalnie zażenowany
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić